3dnews.ru

Bloomberg: "Лабораторія Касперського" розробила для ФСБ Росії секретний проект

  Про це стало відомо з листування керівника "Лабораторії" Євгена Касперського щодо "великого прохання з боку Луб'янки"

  Російська "Лабораторія Касперського" розробляла секретний проект для ФСБ Росії. Про це йдеться в матеріалі Bloomberg.

  "Корпоративні листи компанії, отримані Bloomberg Businessweek, показують, що "Лабораторія Касперського" підтримує набагато тісніші робочі відносини з головним розвідувальним органом Росії, ФСБ, ніж це публічно визнано. Вона розробила технології безпеки на вимогу розвідслужби і працювала над спільними проектами, які, на думку головного виконавчого директора, будуть незручними, якщо їх оприлюднять", – зазначається в матеріалі.

  Як стало відомо, видання посилається на листування електронною поштою керівника "Лабораторії" Євгена Касперського до керівництва компанії, починаючи ще з жовтня 2009 року. У листуванні Касперський описує проект, таємно реалізований рік тому "на велике прохання з боку Луб'янки".

  Зауважимо, що у компанії підтвердили достовірність електронних листів.

  За даними Bloomberg, йдеться про програмне забезпечення, яке забезпечує не тільки захист від хакерських атак, а й виявлення місцезнаходження кіберзлочинців. Так, за встановленими адресами відправляли фахівців, які брали участь у рейді разом зі спецслужбами.

  "Проект включає в себе як технологію захисту від атак (фільтрів), так і взаємодії з організаторами ("розповсюдження" жертви) та активні контрзаходи (про які ми замовчуємо) тощо", – зазначав Касперський в одному з листів.

  Як пояснює видання, "активні контрзаходи" – це термін, який використовують фахівці з безпеки, говорячи про хакерів; він означає атаку на хакерів. Така атака складається з двох частин. Перша – традиційна, що включає в себе переведення трафіку на сервери, які здатні з ним впоратися. Друга – "незвичайна" – Касперський в режимі реального часу передавав ФСБ інформацію про місцезнаходження хакерів і відправляв за цими адресами своїх фахівців, які брали участь у рейдах поряд із силовиками.

  У матеріалі також наголошується, що Касперський тримав розробку в секреті від співробітників своєї ж фірми.

  А от керівником проекту, за даними Bloomberg, був головний юридичний фахівець компанії "Лабораторія Касперського" Ігор Чекунов, колишній поліцейський та офіцер КДБ.

  Як зазначається, метою проекту було перетворення технології щодо захисту від DDoS-атак на масовий продукт для бізнесу. 

  Як інформував 5.UA, 27 червня українські установи стали жертвами масштабної кібератаки, здійсненої за допомогою вірусу Petya.A. Пізніше інформація про ураження комп'ютерних систем стала надходити не тільки з України, а й з Великої Британії, Франції, Іспанії, Нідерландів та Індії.

  Попередній матеріал
  "Газпром" увійшов до "антирейтингу" лідерів серед "парникових шкідників"
  Наступний матеріал
  Спецпредставник США Волкер та АПУ визначили кроки, що нададуть "новий імпульс" Мінську – Єлісєєв
  Loading...