Дональд Трамп
Дональд Трамп Facebook / The White House

ФБР розслідує, чи перераховувала РФ гроші для допомоги президентській кампанії Трампа

Слідчі проводять перевірку діяльності Торшина, наближеного до президента Росії, та відомого своїм зв'язками з Національною стрілецькою асоціацією

ФБР розслідує, чи здійснював відомий російський банкір, наближений до президента РФ, незаконні виплати Національній стрілецькій асоціації США (NRA) з метою допомоги Дональду Трампу під час президентської кампанії 2016 року.

Про це повідомляє видання McClatchy із посиланням на два джерела, знайомих із розслідуванням, пише "Європейська правда".

За даними джерел, слідчі контррозвідки ФБР перевіряють Олександра Торшина, заступника голови Центрального банку Російської Федерації.

Наразі незрозуміло, як довго слідчі проводять перевірку діяльності Торшина, наближеного до президента Росії, та відомого своїм зв'язками з Національною стрілецькою асоціацією.

Зазначимо, що NRA є некомерційною асоціацією, яка об'єднує прихильників права громадян на зберігання і носіння вогнепальної зброї. Асоціація позиціонує себе як позапартійну та некомерційну, її головна мета – захист Другої поправки до Конституції США (що гарантує право громадян на вільне зберігання та носіння вогнепальної зброї).

Під час президентських виборів 2016 року NRA витратила 30 мільйонів доларів на підтримку Трампа. Як відомо, Трамп часто виступає за Другу поправку.

Інформація про перевірку російського банкіра з'явилася в той час, коли розслідування спецпрокурора США Роберта Мюллера щодо втручання РФ набрало обертів.

Прес-секретар офісу Мюллера відмовився від коментарів з приводу цієї інформації.

Зауважимо: агентство Bloomberg ще у 2016 році повідомляло, що судові органи Іспанії звинувачують Торшина, провідну фігуру в партії Путіна, у відмиванні грошей.

Іспанські слідчі посилаються на майже 500-сторінковий внутрішній звіт про те, що Торшин, який тоді був сенатором, наживав капітал, допомагаючи мафіозі відмивати кошти через іспанську нерухомість та банки.

Відомо, що слідчі трьох комітетів Конгресу США, які ведуть розслідування щодо втручання РФ, також виявили інтерес до особи Торшина, котрий є членом NRA та брав участь у декількох щорічних з'їздах.

Видання зазначає, що представник ФБР відмовився коментувати розслідування.

Дивіться також фотогалерею за темою:

ФОТО: У Берліні протестують проти рішення Трампа визнати Єрусалима столицею Ізраїлю

Попередній матеріал
Рада схвалила участь іноземних військовослужбовців у навчаннях на території України в 2018 році
Наступний матеріал
Порошенко вніс у ВР кандидатуру на пост голови Нацбанку
Loading...

Трамп звинуватив Росію у підтримці КНДР

Сенат США оприлюднив доповідь про секретні операції Москви за останні 20 років

Колишній охоронець Януковича розповів, як екс-президент тікав до Росії

Кравчук: Про дружбу годі й казати, але денонсувати "Великий договір" з РФ не варто

Порошенко згадав пакт Молотова-Ріббентропа та "залізну завісу": Уроки має винести не лише Україна

5 канал - трансляція наживо