polradio.pl

Екс-президенти Польщі вважають судову реформу початком диктатури в країні

З відповідним відкритим зверненням до польського суспільства виступили Лєх Валенса, Александер Кваснєвський, Броніслав Коморовський, а також громадські та політичні діячі країни

Три екс-президенти Польщі вважають, що реформа судової системи, яку намагається провести в Польщі правляча партія "Право і Справедливість" (PiS) Ярослава Качинського, є шляхом до диктатури. З відповідним відкритим зверненням до польського суспільства під назвою "Ми громадянки, ми громадяни" виступили Лєх Валенса, Александер Кваснєвський, Броніслав Коморовський, а також ряд громадських та політичних діячів країни, повідомляє "Укрінформ" з посиланням на Wyborcza.pl.

"Ми, громадяни, незважаючи на різницю поглядів між нами, незважаючи на партійну приналежність, стаємо на захист наших прав. Стаємо заради громадянської солідарності, яка народилася з найбільшого в історії Європи мирного повстання, польського серпня 1980 року. Ми боремося, оскільки програний бій за Верховний суд буде початком необмеженої тиранії і диктатури нинішнього уряду", – йдеться у зверненні президентів та активістів.

Як наголошують автори звернення, вони "спільно стають до боротьби проти Качинського, оскільки майбутні покоління не простять гріху байдужості і боягузтва".

Зауважимо, партія "Право і Справедливість" (PiS) намагається провести судову реформу в Польщі, ініціюючи зміни до трьох законів — про Верховний суд, Національну судову раду і суди загальної юрисдикції.

Унаслідок протестів президент Польщі Анджей Дуда заявив, що накладе вето на закон про Верховний суд, якщо не буде враховано його поправки до цього законопроекту, а також закону про Національну судову раду. У PiS задекларували, що поправки президента буде враховано.

Відомо, що в Сеймі у середу продовжиться розгляд законопроекту про Верховний суд країни.

"Тисячі свічок": у Варшаві тривають масштабні протести – ФОТО

Попередній матеріал
Під пильним оком антикорупціонерів: НАЗК перевіряє е-декларації віце-президента ДП "Антонов"
Наступний матеріал
Львів’янин отримав опіки 50% тіла внаслідок невдалого селфі на залізничному мосту
Loading...

"Тисячі свічок": у Варшаві тривають масштабні протести – ФОТО

Перший візит Президента України за 22 роки: про що Порошенко у Тбілісі домовився

Трамп побив історичний антирекорд довіри виборців до президента

Дивіться наживо на 5.UA відвідання Президентом фрегата "Гетьман Сагайдачний" ВМС ЗСУ і заяви для ЗМІ

Гройсман сказав, чи бачить себе президентом України

З наступного року Польща змінить правила працевлаштування іноземців