Путін
Путін Shutterstock

"Довічний сенатор": Путін вніс до Держдуми новий "демократичний" законопроєкт

  Читайте по-русски
  Російський президент воліє після завершення каденції перейти у статус довічного сенатора і не втрачати влади

  Чільник Російської Федерації Володимир Путін вніс до Державної Думи законопроєкт, який передбачає надання довічного статусу сенатора кожному колишньому президенту РФ. Про таке свідчить сторінка законопроєкту на сайті Думи.

  Згідно з документом, російський президент, який припинив виконання своїх повноважень, набуває статусу сенатора з моменту подання в Раду Федерації відповідної заяви. Це необхідно зробити впродовж 3 місяців.

  Статус закріплюється за главою держави, термін перебування на посаді якого скінчився, або ж який покинув свою посаду достроково.

  Водночас, проєкт закону передбачає, що повноваження сенатора чи депутата можуть бути припинені у достроковому порядку, якщо з’ясується, що вони мали іноземне громадянство або не дотримувалися вимог до терміну проживання на території регіону, від якого були призначені.

  У разі ухвалення такого законопроєкту Володимир Путін стане сенатором автоматично після залишення посади президента РФ. Також документ передбачає, що президент зможе призначати до 30 сенаторів одноосібно, із них 7 – довічно.

  Нагадаємо, що 4 липня 2020 року в Росії набули чинності поправки до Конституції, які дозволяють Путіну знову балотуватися на пост президента РФ у 2024 і, фактично, залишатися при владі до 2036 року. У народі це назвали "обнулінням" президентських термінів Путіна. 

  Попередній матеріал
  ДТП в Одесі: чоловік на викраденому авто втікав від поліції та зіткнувся з автобусом – є потерпіла
  Наступний матеріал
  На Львівщині помер 52-річний переобраний голова ОТГ
  Loading...