"На дачу завезли ксерокс": Донька ректора російського університету розповіла, хто написав дисертацію Путіну – ЗМІ

Науковець написав дисертацію для Путіна безкоштовно як подяку

Ректор Санкт-Петербурзького гірничого університету Володимир Литвиненко особисто написав дисертацію президента Росії Володимира Путіна. Про це розповіла донька ректора Ольга Литвиненко, пише "Радіо Свобода".

"Одна з таємниць Володимира Путіна, яка добре відома Ользі Литвиненко, пов'язана з тим, як він захищав свою кандидатську дисертацію", – пише видання.

Наукову роботу Путін захистив у 1997 році в Гірничому інституті, нині університеті, який очолює Володимир Литвиненко. У той час Путін вже працював в Москві і займав посаду заступника керуючого справами президента РФ.

Зі слів жінки, її батько після того як став ректором у 1994 році, "організував незаконний бізнес - виготовлення дисертацій". Наукові роботи писала група з професорсько-викладацького складу університету. Крім того, тим, хто купив дисертацію, забезпечувався її успішний передзахист і захист. "Потім це все батько проштовхував через Вищу атестаційну комісію", – розповіла деталі Литвиненко.

Вона наголосила: "А Путіну він писав особисто цю дисертацію. 1997 рік, літо, до нас на дачу завезли ксерокс, мій батько взяв відпустку. Путін ніколи не з'являвся у нас на дачі, ніколи не консультувався з моїм батьком про дисертації, тобто це не було так, що приходить аспірант до професора: у мене є такі питання, давайте обговоримо, перепишіть і так далі. Ні, тут цього абсолютно не було. Тобто все це написав виключно мій батько".

Жінка також сказала, що вважає, що її батько написав дисертацію для Путіна безкоштовно в якості подяки "за допомогу в отриманні посади ректора". Крім того, у них був спільний бізнес.

Нагадаємо, у 2006 році дослідники інституту Брукінгса у Вашингтоні виявили в дисертації Володимира Путіна під назвою "Стратегічне планування відтворення мінерально-сировинної бази регіону в умовах формування ринкових відносин" плагіат. За їхніми даними, 16 з 20 сторінок, якими починається ключова частина роботи Путіна, були або скопійовані, або переписані з мінімальними змінами зі книги "Стратегічне планування і політика" професорів Піттсбурзького університету Вільяма Кінга і Девіда Кліланда, опублікованої в 1979 році, а в 1982-му перекладеної російською мовою. Шість діаграм і графіків з роботи Путіна майже повністю збігаються з американськими. Крім того відомо, що Литвиненко очолював передвиборний штаб Путіна в 2000, 2004 і 2012 роках. У цьому році він став одним із співголів штабу. А у 2017 році він зайняв 122 місце в рейтингу 200 найбагатших бізнесменів Росії за версією Forbes.

Дивіться також фотогалерея за темою:

Протести на честь іменниника: Росією прокотилися антипутінські мітинги – фотозвіт

Антипутінські мітинги в Росії
/
Антипутінські мітинги в Росії
Антипутінські мітинги в Росії
/
Антипутінські мітинги в Росії
Антипутінські мітинги в Росії
/
Антипутінські мітинги в Росії
Антипутінські мітинги в Росії
/
Антипутінські мітинги в Росії
Антипутінські мітинги в Росії
/
Антипутінські мітинги в Росії
Антипутінські мітинги в Росії
/
Антипутінські мітинги в Росії

Попередній матеріал
Російська мілітаризація Криму не завадить деокупації півострова – Чубаров
Наступний матеріал
Москаль: Організатора підпалу офісу угорців в Ужгороді встановлено, виконавців – затримано

На Місяці знайшли вдосталь води, щоб колонізувати супутник

Україна не погодиться на "пропозиції" Путіна повернути техніку з Криму – у МЗС розповіли чому

Мексиканські вчені знайшли кладовище стародавніх майя у підводній печері – фото

Порошенко телефоном обговорив з Путіним звільнення заручників – ЗМІ

Прощання з видатним вченим-філософом Мирославом Поповичем – включення з президії НАНУ

За 18 років правління Путін реалізував низку ефективних дій щодо послаблення ЄС та НАТО – Огризко