Кладовище стародавніх майя
Кладовище стародавніх майя
sciencealert.com

Мексиканські вчені знайшли кладовище стародавніх майя у підводній печері – фото

Є версія, що печера була для древніх майя кладовищем і місцем священного культу

Учені Національного інституту антропології та історії Мексики знайшли 198 стародавніх артефактів і останків істот всередині величезної печери Сак-Актун.

Серед знахідок, які вже виявили археологи, є людські останки, в тому числі скелети, повідомляє "Укрінформ" із посиланням на Science Alert.

Зазначається, що частина людських кісток, вік яких становить близько 9 тисяч років, мають на собі сліди вогню. Тому дослідники припустили, що діяльність людини в цьому регіоні почалася на тисячу років раніше, ніж вважали донині.

Є версія, що печера була для древніх майя кладовищем і місцем священного культу. Зокрема, серед знахідок учені виділяють статуетку бога торгівлі. Крім того, можливо, що місце використовували для жертвоприношень.

Кладовище стародавніх майя
/
Кладовище стародавніх майя
/

"Торговці йшли встановленими маршрутами і використовували ці місця як ритуальні пункти паломництва, вони робили зупинки на вівтарях і священних місцях і залишили там сліди перебування", – сказав на прес-конференції голова дослідницької групи, підводний археолог Гільєрмо де Анда з Національного інституту антропології та історії Мексики.

Де Анда припускає, що люди, вірогідно, не жили в підводній печері, але спускалися до неї у періоди сильної посухи для пошуку води. Проте, печера і культура племен були нерозривно пов'язані, а дайвери знайшли під водою численні керамічні вироби епохи майя, а також споруду, яка нагадує сходи.

Всередині печери дослідники виявили також скам'янілості тварин часів останнього льодовикового періоду, в тому числі гігантських лінивців і ведмедів, а також останки вимерлої слоноподібної тварини з сімейства Gomphotheriidae. За словами вчених, печера була пасткою для тих, хто впав туди з необережності .

Дивіться також фотогалерею за темою:

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Українського журналіста Павла Шаройка судили у Мінську: вирок тримають у таємниці
Наступний матеріал
В ОБСЄ зафіксували значене зосередження озброєння біля захоплених бойовиками сіл на Донбасі

Багатоповерхівки трусило понад хвилину: Мексику сколихнув потужний землетрус

"Не стало людини-епохи": яким запам'ятали Мирослава Поповича учні, колеги та друзі

Прощання з видатним вченим-філософом Мирославом Поповичем – включення з президії НАНУ

Пішов з життя академік-філософ Мирослав Попович

Асторономи показали, як Tesla Roadster рухається у космосі

5 канал - трансляція наживо