Прощання з Мирославом Поповичем
Прощання з Мирославом Поповичем 5 канал

Прощання з видатним вченим-філософом Мирославом Поповичем – включення з президії НАНУ

Сотні людей прийшли сьогодні до НАНУ, щоб попрощатися з видатним філософом. Усі сходяться на тому, що у інший світ відійшла людина-епоха, людина-легенда, яка поєднувала у собі велич і простоту

В останню путь проводжають директора Інституту філософії Мирослава Поповича. Прощання із видатним українським ученим відбувається у приміщенні президії Національної академії наук України. Там перебуває кореспондентка "5 каналу" Леся Головата.

Сотні людей прийшли сьогодні до НАНУ, щоб попрощатися із видатним філософом. Усі сходяться на тому, що у інший світ відійшла людина-епоха, людина-легенда, яка поєднувала у собі велич і простоту.

Мирослав Попович займався філософією ще у радянські часи і таки зумів подолати "ідеологічну гравітацію". Починав як вчитель історії у звичайній сільській школі. Згодом повернувся до Києва, де почав ґрунтовно займатися гуманітарною наукою. Інститут філософії він очолював з 2001 року. Також редагував найстаріший журнал "Філософська думка", який виходить у Києві із 1927 року.

У 1989 році він очолив перший осередок Народного Руху України. І ще з одним "рухівцем" Вячеславом Брюховецьким вони тоді обговорювали концепцію відновлення Києво-Могилянської Академії. Згодом Попович став там першим проректором і донедавна викладав філософію студентам.

За словами найближчого оточення, до останніх років життя вчений не втратив ані працездатності, ані гостроти думки, ані почуття гумору.

"Мирослав ніколи не дивився у минуле. Він завжди дивився у майбутнє і мріяв про рішуче реформування України, давав дуже цінні поради. Для мене сьогодні це не просто втрата великого українця, великого державного діяча. Я можу сказати, що певною мірою пан Мирослав був моїм вчителем", – зазначив Президент України Петро Порошенко.

"Він був однаково рівний, доброзичливий і гідний у відносинах з самими різними верствами людей. Починаючи від Президентів країни і закінчуючи навіть продавчинями на ринку. В академмістечку невеличкий ринок, де продавчині зустрічали його просто як святу людину. Вони відучували в ньому дуже щиру душу", – згадує член громадської Ініціативи "Першого грудня".

Мирослав Попович написав 20 книг, де він був одноосібним автором, а скільки разів він виступав співавтором – й полічити важко.

"Я могла би порекомендувати кожному українцю прочитати бодай дві книги Мирослава Поповича. Перша – "Червоне століття", де йдеться про історію європейської цивілізації. Він аналізує там історичні події, які відбувалися у ХХ столітті. Ще одна – "Бути людиною", де філософ пояснює, що кожен у своєму житті створює власну систему координат і найважливіше – щоб точкою відліку стало добро", – зазначила кореспондент.

Поховали Мирослава Поповича на Байковому кладовищі у Києві.

Попередній матеріал
Чи справді український кордон "на замку" – ексклюзив від голови Прикордонної служби
Наступний матеріал
Голова ДПСУ про незаконних мігрантів: Саакашвілі став 93-м до кого застосували реадмісію