До 11 зросла кількість жертв тропічного шторму "Лі" в США

  До 11 зросла кількість жертв тропічного шторму "Лі" в Сполучених штатах. Потужні дощі також викликали наймасштабнішу за останні 40 років повінь на північному сході країни. В трьох штатах триває масова евакуація населення. Місцева влада повідомляє: рівень води у річках постійно підвищується, кілька дамб уже працюють в аварійному режимі.

  Майже сто п`ятдесят тисяч людей евакуювали через катастрофічну повінь у Пенсильванії, Нью-Йорку та Мериленді. Постраждалих на автобусах і човнах перевозять до тимчасових притулків в місцевих школах та університетах. До рятувальної операції залучили Національну гвардію Сполучених штатів.

  Шеріл Роедн, евакуйована: "Наш будинок повністю затоплений. Ми втратили всі речі. Навіть не знаю, як далі жити".

  Роуз Сімко, евакуйована: "Найважливіша річ - це те, що ми зберегли життя. Зі свого будинку змогли винести лише кілька легких речей - все інше забрала вода. Проте я не засмучуюся. Майно можна знову купити - життя ж - річ безцінна".

  Глибина основних річок в штатах Пенсильванія та Нью-Йорк перевищила десяти метрову позначку. Якщо рівень води зросте ще на півметра - дамби не витримають і потік змиє тисячі будівель у багатьох містах. Місцева влада запровадила в постраждалому регіоні комендантську годину. Єдиний спосіб зберегти життя людей - термінове відселення.

  Тімоті Фоген, офіцер поліції: "Ми зосередилися на евакуації людей з підтоплених районів. Надаємо постраждалим питну воду, їжу й тепле та безпечне житло. Намагаємося пом`якшити психологічну травму відселених від втрати домівок. Значну увагу також приділяємо підтримці доброзичливої атмосфери в тимчасових притулках".

  Тропічний шторм Лі прийшов на північний схід США, коли регіон ще не оговтався від урагану Айрін. Метеорологи попереджають про високу ймовірність нових злив найближчими днями. Якщо ці прогнози справдяться - масштабні повені можуть розпочатися в штатах Масачусетс і Нью-Джерсі.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Нові сутички між опозицією та урядовими військами у Сирії
  Наступний матеріал
  Посилені заходи безпеки запроваджують у США через загрозу здійснення терактів
  Теги: