Дні української культури в Римі [відео]

  Українські майстри презентують італійцям свої вишивки, малюнки, книги та філософські інсталяції. Виставка мистецького креативу триватиме місяць. А на завершення - закликатимуть інвесторів вкладати кошти в економіку України.

  Ось так спільно з українськими майстринями, італійці вчаться вишивати. Разом готують символічну композицію, яка згодом мандруватиме містами Італії, та завітає до Києва.

  Віталіно Таччіолі, представник мерії: "Сьогодні подія надзвичайна, оскільки зустрічаються дві різні культури, різні цивілізації – українська та італійська. Це добра нагода пізнати одне одного. Я бачу, що українська культура дуже багата, для Європи це дуже цікаво".

  Наталія Тернова, аташе з питань культури Посольства України в Італії: "Ця виставка важлива як для нас так і для італійців. в нас є багато спільного, в нас спільна культура, яка допоможе нам вистояти в умовах кризи".

  У найбільшому музеї Рима виставили і філософські інсталяції Олільги Міленті – торішньої  учасниці венеційської бієнале. Більшість композицій мисткині - це заклик замислитися про небезпеку швидкого техногенного розвитку. 

  Олільга Міленті, мисткиня: "Воплотившись после атлантиди, ми невежественно тратим силы на техногенный прогресс, призрительно забивая нравственное. И как результат все чаще завмираем в причуствии розвязки".

  Серед іншого мистецького креативу, в музеї представили малярство заробітчанки з України Надії Стойко. Італійці цими картинами - надихаються.

  Ніколо Петруцці, відвідувач виставки: "З цієї картини я бачу, що духовність автора це як музика серця, такий собі легкий сон у барвах весни, радості з життя".

  Цікава італійцям - і книга "За римськими адресами Гоголя". Її автор - Валентина Виноградова - пройшлася усіма адресами, за якими мешкав письменник у Римі, і виклала свої дослідження італійською мовою.

  Валентина Виноградова: "Я написала першу книгу про гоголя російкою мовою у 2009 році. Але потім я побачила великий інтерес італійців. Тож я вимушена була робити одразу переклад. І вже за три чотири місяці вийшла ось ця книжечка Indirizzi di Gogol a Roma".

  Дні української культури в Римі триватимуть місяць. За цей час італійцям покажуть документальний фільм про історію Софії Київської. А на завершення під час конференції - закликатимуть інвесторів вкладати кошти в економіку України.

  З Рима, Тарас Семенюк, Олег Овсяник, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Потужні пожежі у Боснії та Герцеговині
  Наступний матеріал
  Перший ювілей святкує американський рух "Захопи Уолл-Стріт"
  Теги: