Перший ювілей святкує американський рух "Захопи Уолл-Стріт"

  Перший ювілей святкує американський рух "Захопи Уолл-Стріт". Від початку протестів - минув рівно місяць. За цей час виступи проти фінансових корпорацій, зубожіння і несправедливої економічної політики - набули глобальних масштабів. Нью-Йоркських демонстрантів підтримали не лише у інших американських мегаполісах, а навіть за океаном. Акції протесту під гаслами, подібними до "Захопи Уолл-Стріт" - влаштовують у Європі, Азії та Австралії.

  У протестувальників, які мешкають у наметовому містечку Нью-Йоркського парку Цукотті - святковий настрій. Вони підбивають підсумки першого місяця виступів проти економічної політики влади, чиї дії, на думку активістів, призвели до збагачення великого бізнесу -  і водночас - до зубожіння населення.

  Учасники акції "Захопи Уолл-Стріт" кажуть: самі здивовані тим, як швидко їхній рух здобув загальну підтримку. До нью-йоркських манфіестантів - приєдналися мешканці Чикаго, Бостона, Лос-Анджелеса та низки інших великих міст. Люди виступають під спільним гаслом "Нас - 99 відсотків".

  Боб Неш, протестувальник: "Проблема, проти якої ми виступаємо - дуже серйозна, адже вона стосується усіх людей. В нашій країні є кілька людей, які володіють майже усім - а решта населення - не має практично нічого. Це неправильно, несправедливо. Коли прибуток важливіший за людяність - необхідно якнайшвидше міняти ситуацію".

  Гасла американців - підтримали і за кордоном. Японці вийшли на вулиці з гаслами "Захопи Токіо", австралійці - закликАли захопити Сидней. У Лондоні - активісти перетворили на наметове містечко площу перед собором Святого Павла біля ділового центру міста. А у німецькому Франкфурті - вже кілька днів поспіль - демонстранти не йдуть від будівлі Європейського Центробанку.

  Протестувальниця Німеччина: "Ми стоїмо тут вже кілька днів. Наша мета - залучити до протестів якомога більше людей, адже те, що відбувається у світовій економіці стосується кожного. Просто не всі уявляють, як працює система".

  Кобі Сколнік, організатор руху "Захопи Уолл-Стріт", США: "Дехто не вірив, що наш рух підтримають люди. Але протести швидко поширилися не лише Америкою, а й іншими країнами. І це зрозуміло, адже кожна країна світу має власні економічні негаразди".

  Політичні оглядачі критикують маніфестантів. Мовляв ті не мають чітких вимог і пропозицій. Адже у жодній з країн, що долучилася до протестів - люди не прагнуть відставки уряду чи революційних змін. Попри це, гасла активістів - припинити рятувати банки та корпорації за рахунок платників податків - стають у світі дедалі популярнішими. Тож, аналітики припускають: протестний рух "Захопи Уолл-Стріт" - зустріне ще не один ювілей.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Дні української культури в Римі [відео]
  Наступний матеріал
  Техас накрила потужна пилова буря
  Теги: