Лікар
Лікар 5 канал

Для людей з вадами слуху: вчені та дизайнери розробляють унікальні захисні маски – сюжет

Читайте по-русски
Боротьба з коронавірусом може бути екологічною – доводять ізраїльські науковці

Світ звикає до життя з масками. Їх намагаються зробити зручнішими, надійнішими та безпечними для довкілля. Розробники винайшли специфічний захист для людей з обмеженими можливостями. А ізраїльські винахідники пропонують багаторазові маски, які знищуватимуть вірус. Подробиці дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Христина Катарина.

Без шкоди для природи. Боротьба з коронавірусом може бути екологічною – доводять ізраїльські науковці. Вони винайшли багаторазову захисну маску для медичних працівників, яка може самоочищатися за допомогою тепла. Спорядження має такий самий USB-порт, як і зарядний пристрій для мобільного телефона. Після під'єднання до мережі внутрішні волокна маски прогріваються до 70 градусів. Такої температури достатньо, щоби знищити віруси – кажуть учені.

"Медики завжди надавали перевагу одноразовому спорядженню. Але у випадку з коронавірусною кризою світові потрібні 5 мільярдів масок у 2020-21 роках. Уявіть собі! Це зовсім неекономічно та аж ніяк неекологічно. Варто перейти на багаторазове спорядження, тому ми запропонували таке рішення", – говорить Яір Ейн-Елі, декан факультету матеріалознавтва та інженерії Ізраїльського технологічного інституту.

Коштуватиме такий винахід на 1 долар дорожче за традиційну одноразову маску. Науковці вже подали патент на маску у США.

"Класно мати маску, яку можна очистити. Бо щоразу, коли я кладу свою назад до кишені, то здається, ніби я засуваю туди і всі мікроби. Тому мені дуже подобається, що в майбутньому я зможу очищати маску від вірусів", – говорить Джон Баравір, консультант.

Новим елементом захисту задоволений і американець Майкл Конлі. У нього вона особлива – з прозорим віконцем. Майкл працює у музеї і має проблеми зі слухом. Людей розуміє лише читаючи по губах. Під час пандемії, коли всі обов'язково почали носити маски, це стало неможливим. На допомогу Майклу прийшла дизайнерка Інґрід Гелтон.

"Проблема в тому, що я чую звуки, але не розумію їх. Я читаю по губах усе життя. Тому, коли не бачу виразу обличчя людей чи коли не можу прочитати, що вони кажуть, то взагалі їх не розумію. Чудово, що є люди, які шиють такі маски. Це одна з хороших речей, які принесла пандемія – всі підтримують одне одного і приходять на допомогу", – говорить Майкл Конлі, клієнт із вадами слуху.

"Маска повинна дуже щільно прилягати до голови, щоби ніс та рот були захищені. Але водночас віконце не має запотівати, адже треба, щоби було видно емоції або ж читати по губах. Тому скло не може торкатися вашого рота. Як бачите, пошити таку маску непросто. До того ж треба, аби вона зберігала форму і її можна було прати", – зазначає Інґрід Гелтон, дизайнерка.

Окрім дизайнерки, схожі маски виготовляють ще з пів десятка американських стартапів. Попит на такий засіб захисту великий, адже в Америці 48 мільйонів людей глухі або ж мають проблеми зі слухом. Маски з віконцями замовляють і шпиталі та представники галузі обслуговування. Пояснюють: хочуть, щоби навіть у час пандемії пацієнти і клієнти завжди бачили привітні усмішки працівників.

Христина Катарина, "5 канал"

Попередній матеріал
Буревій повалив дерева і травмував людей на Дніпропетровщині: хто відповідатиме за наслідки стихії
Наступний матеріал
Справа Гандзюк: суд розглядає запобіжний захід Мангеру – знову оголошено відвід судді
Loading...

Уряд визначив виплати медикам у випадку отримання інвалідності чи смерті через COVID-19

Напередодні ЗНО: у Львові почали тестувати освітян на COVID-19

Коронавірус із Пекіна заразніший, ніж з Уханю – китайський учений

Спеціальний тунель і армія дезінфекторів: як Путін ховається від коронавірусу

Коронавірус у Києві: зафіксували 41 новий випадок

Аеропорт "Київ" знову здійснює міжнародні рейси – офіційно