Нацбанк витратить на захист від хакерів 5 млн грн
Нацбанк витратить на захист від хакерів 5 млн грн www.autocentre.ua

Діяв спільно з посольством: у Чехії викрили потужний центр російських кібератак – ЗМІ

  Читайте по-русски
  Частину техніки до Чехії привозили з Росії на автомобілях російського посольства з дипломатичними номерами

  У Чехії діяв потужний центр російських кібератак. Як інформує НВ, підсумки власного двомісячного розслідування про діяльність цього центру оприлюднив чеський журнал Respekt.

  За даними видання, для цих цілей російські спецслужби створили і використовували дві комп'ютерні фірми в Празі. Формально ці приватні компанії займалися продажами комп'ютерного устаткування і програмного забезпечення, однак їхні співробітники також готували хакерські атаки, використовуючи свої комп'ютери. Частину техніки для цих фірм до Чехії привозили з Росії на автомобілях російського посольства з дипломатичними номерами.

  Журналісти також повідомляють, що група могла співпрацювати з кількома аналогічними російськими осередками, що діють в інших країнах. Таємна російська мережа кіберзлочинців включала в себе як чехів, так і росіян, які отримали місцеве громадянство.

  Чеським силам безпеки вдалося розкрити її діяльність ще на початку 2018 року. У ході операції були затримані як кілька російських громадян, так і громадяни Чехії, які є вихідцями з Росії. Водночас, підсумки і деталі цієї операції досі широко не розголошувалися.

  У той же час, у грудні минулого року президент Чехії Мілош Земан розкритикував чеську контррозвідку за, на його думку, бездоказові заяви про присутність у країні великої кількості російських і китайських шпигунів. Незабаром після цього голова Служби безпеки інформації Чехії Міхал Коуделка заявив, що відомство розкрило мережу однієї з російських спецслужб, не уточнивши, якої саме. 

  Попередній матеріал
  Український тренер потрапив у топ-10 найкращих в історії футболу
  Наступний матеріал
  Гендиректор ПФК розкритикував підвищення вантажних залізничних тарифів
  Loading...

  СБУ викрила групу хакерів, які готували атаки на системи органів влади

  СБУ: Росія вже намагається вплинути на вибори, здійснюючи кібератаки на ЦВК

  У кіберполіції пояснили, чому різко зросла кількість хакерських атак

  В Україні активно шириться небезпечне програмне забезпечення – як уберегтися

  Хакери здійснили DDoS-атаку на сайт ЦВК

  У мережі знайшли вкрадену хакерами базу даних понад 2 млрд користувачів