Лікарі
Лікарі 5 канал

COVID-19 у США: науковці за місяць почнуть тестувати вакцину від коронавірусу – включення

Читайте по-русски
Американські компанії перелаштовують виробництво під медичні потреби

Сполучені Штати очолюють сумну статистику хворих на коронавірус. Лише за минулу добу там кількість смертей перевищила 1900 осіб. Загалом від недуги померли понад 14 700 інфікованих. Нині хворіють майже 400 тис. Епіцентром і надалі залишається мегаполіс Нью-Йорк. Науковці з усіх штатів долучаються до розроблення вакцини, щоб зупинити COVID-19. Які конкретно проводять дослідження, "5 канал" розпитав у кореспондентки української служби "Голосу Америки" Марії Прус.

Буквально вчора американська компанія Novavax заявила, що виготовила вакцину.

До складу препарату входить речовина, яка повинна розірвати так звані шипи коронавірусу, якими він прикріплюється до клітин. Вона також стимулює вироблення антитіл і змушує імунну систему довше і надійніше захищати організм від шкідливих вірусів та бактерій. Вакцину вже випробували на тваринах. Науковцям вдалося домогтися продукування антитіл проти шиповидного білка коронавірусу. Теоретично, вони не дадуть вірусу змоги проникнути в клітину.

Вже у травні компанія планує почати тестування сироватки на добровольцях.

Знайти ліки від коронавірусу у світі намагаються не менш як десять інших лабораторій. За оцінками експертів, дієву вакцину від СOVID-19 можуть розробити і запустити у виробництво щонайменше за рік.

"У вірусу, наскільки ви знаєте, є шипи. Ці шипи відіграють дуже важливу роль під час зараження. Вони зв'язуються з клітиною людини, і це дуже, дуже сильно фіксований зв'язок, це як суперклей. Ми намагаємося порушити цей процес, зменшити можливості шипів приєднуватися до клітин. Розроблені нами антитіла будуть спрямовані проти шиповидного білка коронавірусу", – заявив Ґрегорі Ґлен, глава відділу досліджень Novavax Inc.

США, військові у масках
США, військові у масках5 канал

Однак набагато швидшим може бути розроблення ліків для людей, що вже захворіли.

У США вже затвердили ліки проти малярії для лікування коронавірусу, розповідає Прус. Однак їхня ефективність на 100% ще не підтверджена. Лікарі кажуть, що є певний зв'язок між тим, як переносять хворобу люди, вакциновані БЦЖ, і ті, що не отримали щеплення від туберкульозу. Імовірно, що у перших кращий імунітет.

Вже кілька великих автомобільних гігантів почали виробляти апарати ШВЛ. Їх дуже бракує в американських шпиталях.

Так само виробництво перелаштовують фармакологічні та косметичні компанії. Одна компанія, яка виготовляла віскі, почала виробляти дезінфектори.

Нагадаємо, в Італії внаслідок пандемії коронавірусу померло вже більш ніж 100 медичних працівників.

Попередній матеріал
Євстратій Зоря розповів, як відбуватиметься освячення великодніх страв в умовах карантину
Наступний матеріал
"Отримали маски 2002 року" – Воронкова про забезпечення медиків на фронті
Loading...

У США вперше випробували вакцину від коронавірусу

США розпочинають випробування вакцини від коронавірусу

Трамп заявив, що в США прискореними темпами розробляють вакцину проти коронавірусу