Білорусь - протест
Білорусь - протест svaboda.org

Чи можуть призвести до революції протести в Білорусі – Горбач

Читайте по-русски
Російські спецслужби вже давно проводять операцію в Білорусі – політичний експерт

У білорусів є шанс звільнитися від Лукашенка, вважає політичний експерт Володимир Горбач. Про це він сказав в ефірі програми "Інфовечір" на "5 каналі".

"Я спостерігаю серйозну різницю між попередніми роками і ситуацією сьогодні. Зокрема, у тому, як діють ті люди, яких називають опозиційними силами, і протидії їм з боку влади. За моїми враженнями, протестний потенціал серед білорусів зараз більший, ніж раніше. А сила Лукашенка в боротьбі із цим протестом поменшала", – розповідає експерт.

На думку Горбача, шанси в білоруського народу звільнитися від Лукашенка є – не стовідсоткові, але протест є, і він буде продовжуватися. Проте, на думку експерта, на території Білорусі російські спецслужби вже проводять операцію, і роблять вони це вже дуже давно. А саме один із політичних моментів – заміну лідерів опозиції: "Фактично ті люди, які опонували Лукашенку роками, зараз уже не при справах: хтось за кордоном, хтось не зареєстрований тощо", – вважає він.

"Натомість, нова когорта "опозиціонерів", що виведена на політичну сцену Білорусі, практично повністю афілійована з російською стороною. Можна сказати, що росіяни, з одного боку, контролюють політичних лідерів цього процесу, а з іншого – засилають диверсійні групи всередину Білорусі, щоб діяти, при необхідності, таємно та зсередини. Насправді функція "вангерівців" полягала в тому, щоб перевести мирний протест у кровопролитні зіткнення. Путіну потрібний не так Лукашенко, як контроль над всією країною. А у цій ситуації він може її контролювати не через довірливі відносини з президентом, яких уже немає, а через керування хаосом і проведення спецоперацій на території Білорусі", – додав Горбач.

Нагадаємо, за результатами національного екзитполу, за Лукашенка проголосували 80% виборців. Людей закликають вийти на акції протесту.

Попередній матеріал
Сергій Лещенко розкрив зв'язок Тимошенко з Медведчуком
Наступний матеріал
На мітингу під посольством Білорусі в Україні затримали кількох людей, серед них і Кольченка – включення (оновлено)
Loading...