Нотр-Дам після пожежі
Нотр-Дам після пожежі Facebook / BBC News Ukrainian

Через спеку зі згорілого Нотр-Дама почало падати каміння

  Читайте по-русски
  Під час пожежі розплавилися і потім осіли у вигляді пилу на поверхню сотні тонн свинцю, з якого були зроблені шпиль і покрівля собору

  Французьке міністерство культури повідомило, що через спеку були зафіксовані нові падіння каменів зі зведення собору Паризької Богоматері в Парижі, передає "Укрінформ".

  "Під час періодів особливо високих температур із кам'яних склепінь собору Паризької Богоматері падало каміння. І роботи зі зміцнення будівлі були терміновими заходами, котрі проводили під загрозою його обвалення", – йдеться у тексті повідомлення.

  Слід зазначити, що під час пожежі розплавилися і потім осіли у вигляді пилу на поверхню сотні тонн свинцю, з якого були зроблені шпиль і покрівля собору.

  Міністерство наголосило на необхідності терміново відновити реставраційні роботи. Вони були тимчасово зупинені у вівторок, 13 серпня, щоб дозволити провести операцію з очищення будівельного майданчика від свинцевого пилу.

  Як повідомляв 5.UA, пожежа в Нотр-Дамі спалахнула 15 квітня. З полум'ям боролися чотири сотні пожежників. Приборкати вогонь вдалося за 14 годин. Вогнем знищено головний шпиль і дві третини дерев'яного даху собору. Вціліли дві вежі і фасад. Також вдалося евакуювати і зберегти основні духовні реліквії і скарби собору Паризької Богоматері. Президент Франції Еммануель Макрон у зверненні до нації висловив переконання, що собор буде відновлено протягом п'яти років – до проведення в Парижі Олімпіади 2024 року. Зараз оголошено глобальний збір коштів на відновлення Нотр-Дам де Парі. Уряд Франції оголосив міжнародний конкурс із відновлення дерев'яного шпиля собору.

  Попередній матеріал
  Вибухи в Росії: Greenpeace звинувачує Кремль у приховуванні інформації
  Наступний матеріал
  SkyUp запустить новий рейс із Києва до Італії
  Loading...

  Поки що небезпечно починати реставрацію в Нотр-Дам де Парі – головний архітектор

  Знайшли вцілілого ангела, який прикрашав Нотр-Дам – фото

  Слідчі з'ясували, звідки почалася пожежа в соборі Нотр-Дам де Парі

  Дивовижний порятунок: після пожежі в соборі Нотр-Дам де Парі вижили близько 200 тисяч бджіл

  "Париже, ми з тобою": українські школярі співом висловили підтримку через пожежу в Нотр-Дамі

  Україна готова направити реставраторів для відновлення собору Паризької Богоматері – міністр культури