Чехія звинуватила Росію у веденні інформаційної війни

  Перелік звинувачень містить: негласне проникнення в чеські ЗМІ, масове виробництво російської пропаганди і дезінформації, інші дії з підтримання напруженості в країні

  Російські спецслужби ведуть у Чехії інформаційну війну. Такий висновок опублікувала Служба безпеки та інформації Чехії у своєму звіті за 2015 рік.

  "У 2015 році російські інформаційні операції у Чехії були зосереджені насамперед на ослабленні сили чеських ЗМІ (негласне проникнення в чеські ЗМІ, масове виробництво російської пропаганди та дезінформації); ...на вчиненні впливу на сприйняття і думки чеської аудиторії, ослабленні волі суспільства до опору або конфронтації", – зазначається в документі.

  У доповіді згадується, що дії спецслужб були сконцентровані на насадженні серед населення Чехії гасла "усі брешуть" шляхом поширення як правдивих, так і брехливих відомостей. Відзначається, що Росія підтримує соціальну і внутрішньополітичну напруженість у країні, надаючи допомогу маріонетковим та екстремістським організаціям, а також докладає зусиль для створення "віртуальної загрози" війни з РФ.

  Служба безпеки Чехії вважає, що дії Росії безпосередньо пов'язані з конфліктом в Україні та участю у воєнній операції в Сирії. Відповідно, із закінченням цих криз очікується, що дії РФ будуть припинені. Наголошується, що вищезгадані цілі становлять загрозу для Чехії, ЄС і НАТО не лише в контексті української та сирійської криз.

  Нагадаємо, у п'ятницю, 2 вересня, російські спецслужби увірвалися до будинку журналістки порталу Crimean Tatars у Сімферополі.

  Попередній матеріал
  Грузинський балет "Сухішвілі" відмовився виступати в окупованому Криму
  Наступний матеріал
  На Майдані Незалежності запрацював каскадний фонтан

  Після захоплення в полон із Савченко одразу почали працювати представники російських спецслужб – експерт

  Екс-нардеп Шепелєв працював на російські спецслужби і свідчив проти Тимошенко - ГПУ

  Спецслужба викрила росіянина, який виводив мільйони доларів за межі України

  Шкіряк про вбивство Шеремета: це скоїли російські спецслужби, це їхній почерк