Байден розповів про методи боротьби зі спадком "колишніх радянських республік" та агресією РФ

  За словами віце-президента, санкції проти РФ повинні залишатись до повного виконання Мінських угод

  Співпраця та конкуренція США з Росією співіснуватимуть пліч-о-пліч у закордонній політиці США, а уявлення, що відносини між Вашингтоном та Москвою будуть вичерпуватись до кінця або виключно конкуренцією, або суто співпрацею, є недалекоглядним та згубним. Про це віце-президент США Джо Байден заявив у ході промови у Центрі нової американської безпеки (CNAS), передає "Голос Америки".

  "Щодо Росії наш підхід, за умов його вірної імплементації, відзначається складною сумішшю просунутого стримування, стратегічної стабільності і, звісно, необхідної співпраці", – зазначив Байден, прирівнявши підхід США до стосунків з Росією до того, як Вашингтон підходить до відносин із Китаєм.

  "Разом із нашими партнерами та союзниками, зокрема у Європі, ми примусили Росію реально поплатитись за її абсолютну, відкриту агресію щодо України. Росія має виконати свої зобов'язання щодо Мінських угод. Від цього не можна відступити. Санкції повинні залишатись у силі аж до виконання Мінських угод", – сказав віце-президент США.

  Він також наголосив на допомозі, яку Україна отримує від США для запровадження важливих реформ та викорінення корупції.

  "Це нелегко. Корупція всеохопна в усіх тих "колишніх радянських республіках". Але примушуючи їх, навіть не так ...силуючи їх, ба ні, переконуючи їх (і все відбувається саме у такому порядку), нам вдається позбавити Росію значного інструменту закордонної політики, яким вона настільки успішно користувалась", – зазначив Байден.

  Слова віце-президента США щодо України пролунали за кілька днів після завершення візиту до США прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, у ході якого відбулась зустріч українського урядовця із віце-президентом США. 

  Як повідомлялося, у червні у рамках візиту до США прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів низку зустрічей, зокрема з віце-президентом Джо Байденом, спікером Конгресу США Полом Райаном, лідерами демократів та республіканців у Конгресі США.

  Нагадаємо, 9 червня посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що санкції проти Російської Федерації будуть продовжені в повному обсязі.

  Попередній матеріал
  У США затримали підлітка, що намагався застрелити Трампа – західні ЗМІ
  Наступний матеріал
  Українські військові відбили наступ ворожих ДРГ неподалік Авдіївки – штаб АТО

  Гройсман зустрінеться з Байденом у США

  Порошенко обговорив з Байденом посилення санкцій проти Росії

  Байден Гройсману: нова команда має швидко рухатися вперед за програмою реформ

  Розмова Порошенка і Байдена: реакція на новий уряд та мільярд доларів для України