Кулеба запевнив, що санкції проти РФ будуть продовжені в повному обсязі

Намагаючись якимось чином проявити симпатію до Росії, стратегічно такі країни ЄС підривають власну національну безпеку, заявив Кулеба

Санкції проти Російської Федерації будуть продовжені в повному обсязі. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Погляд" заявив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

"Я переконаний, що це рішення (ухвалення Сенатом Франції резолюції щодо пом'якшення режиму санкції ЄС проти Росії – 5.ua) не ухвалюється в контексті найближчого продовження санкцій проти Російської Федерації. Я думаю, що це не вплине, і санкції в повному обсязі будуть продовжені. Принаймні, є всі підстави про це наразі говорити", – сказав він.

Зі слів посла з особливих доручень МЗС України, Європа вже чітко усвідомлює загрози з боку Росії безпеці європейських країн.

"В Європі є вже дуже чітке усвідомлення того, що ті загрози, які створила Росія європейській безпеці, вони стосуються не лише України, а й цих європейських країн. І деякі речі, які в Німеччині відбуваються, вони теж є індикативними. Тому дуже просто: намагаючись якимось чином проявити симпатію до Росії, стратегічно ці країни підривають власну національну безпеку, тому що Росія завтра не зміниться, вона не стане менш агресивною. Навпаки, зрозумівши, що вона досягає локально свого, вона ставатиме ще більше нахабною і агресивною у своїх діях", – зауважив Кулеба.

Також він додав, що санкції дійсно працюють проти агресора, коли вони євроатлантичні. "Санкції справді працюють тоді, коли це євроатлантичні санкції, коли є єдиний санкційний режим, який застосовують Сполучені Штати, Європейський Союз і деякі країни інші. Коли є єдиний фронт, ось тоді агресор почувається найбільше вразливо і найбільше потерпає від цих санкцій. Руйнування цієї євроатлантичної єдності, так само як і руйнування європейської внутрішньої єдності, матиме для світової політики далекосяжні наслідки", – переконаний дипломат. 

Нагадаємо, в середу, 8 червня, Сенат Франції (верхня палата парламенту) ухвалив резолюцію, яка містить звернення до уряду щодо пом'якшення режиму санкцій Європейського Союзу проти Російської Федерації.

Попередній матеріал
Порошенко призначив в.о. голови Служби зовнішньої розвідки
Наступний матеріал
Пентагон: Росія могла б зруйнувати НАТО за 60 годин, але ситуація швидко міняється

Парубій: дуже розраховую, що уряд Франції підтримає продовження санкцій проти РФ

США готові посилити санкції проти РФ – Нуланд

Порошенко поговорив з Меркель і Олландом – про Донбас, санкції і візи на Євро-2016 для українців

Маккейн: Уряд США "вибірково" застосовує санкції проти Росії

ЄС може зняти санкції проти Росії після відновлення Україною контролю над своїм кордоном – Меркель

5 канал - трансляція наживо