112.ua

Автор книги про Скрипаля: Були плани замаху й на інших перебіжчиків з РФ

  У книзі згадується епізод, як у 2016 році Росія намагалася вистежити перебіжчика зі Служби зовнішньої розвідки РФ полковника Олександра Потєєва

  Журналіст ВВС Марк Урбан, який нещодавно випустив книгу The Skripal files про життя колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля до і після отруєння в Солсбері в березні 2018 року, зазначив, що були плани замаху і на інших перебіжчиків з РФ. В інтерв'ю він розповів, що Скрипаль просто виявився найбільш досяжним для російських спецслужб, повідомляє НВ.

  Урбан зазначив, що в його книзі згадується епізод, як у 2016 році Росія намагалася вистежити перебіжчика зі Служби зовнішньої розвідки РФ полковника Олександра Потєєва.

  "Але ця людина живе в Америці і її було важко дістати", – зазначив журналіст.

  Урбан також додав, що Скрипаля було легко знайти.

  "Діти Скрипаля – Юля і Саша – постійно їздили до Росії. Можна припускати, що їхні електронні листи й інші повідомлення перехоплювалися. Отже, можна було дізнатися дуже багато про те, як жив Скрипаль. Коли він бував удома, коли ні. 3 березня Юля їхала до Лондона. І про це теж, напевно, все було відомо. Все це могло допомогти зрозуміти, коли Скрипаль буде вдома і як можна привести план (отруєння) в дію", – наголосив він.

  Як повідомляв 5.UA, на початку березня 2018 року Сергія Скрипаля та його дочку отруїли російським бойовим токсином "Новачок" – змастили ним ручку вхідних дверей їхнього будинку в британському містечку Солсебері. Британська влада та більшість країн Заходу впевнені, що зроблено це було на замовлення Кремля – як помста розвіднику-перебіжчику.

  Попередній матеріал
  У столиці горить готель "Тиса"
  Наступний матеріал
  У Карпатах гору Піп Іван засипало снігом

  У МЗС Британії нагадали РФ про російських "відпускників" в Україні

  Британія ініціює позбавлення віз понад 700 російських багатіїв через "справу Скрипаля" – ЗМІ

  Стало відомо, скількох осіб могла вбити доза використаного в Солсбері "Новачка"

  Отруєння Скрипалів: підозрювані є офіцерами російської військової розвідки

  Отруєння Скрипалів: оприлюднено імена підозрюваних громадян РФ

  Не такий і цивільний: слідчі з'ясували, ким насправді є підозрюваний в отруєнні Скрипалів Боширов