Виходець з Москви відрізав голову вчителеві історії у Парижі
Виходець з Москви відрізав голову вчителеві історії у Парижі 5 канал

У Парижі 18-річний виходець з Москви обезголовив вчителя історії

Читайте по-русски
Хлопця образив урок про свободу преси і свободу висловлювань

Теракт у передмісті Парижа. Нападник, 18-річний вихідець із Москви, – відрізав голову вчителеві історії. Зробив це просто перед школою, де той викладав – за те, що вчитель кілька тижнів тому показав у класі карикатуру на пророка Мохамеда. Це був ілюстративний матеріал до теми про свободу преси і свободу висловлювань.

За словами батька одного з учнів, теж мусульманина – вчитель НЕ мав наміру образити студентів-мусульман. Він попередив їх, що покаже карикатуру на їхнього пророка, сказав, що це може їх шокувати і закликав не дивитися, або вийти з класу.

"Мій син був на цьому уроці, де вчитель попросив мусульман вийти з класу. На думку сина – в цьому не було жодної дискримінації чи образи. Він зробив це, щоб захистити дітей, не шокувати їх. Він пояснив чому хотів би, щоб мусульмани вийшли з класу. Але одна дівчинка не вийшла – і з цього все почалося. Мій син, який теж мусульманин – страшенно засмучений, обурений. Він любив цього вчителя, казав, що це був чудовий викладач, без жодної ісламофобії", – розповів Нордін Шоді, батько учня, який вчився у загиблого вчителя.

Проте деякі учні-мусульмани сприйняли ситуацію як образу і розповіли про це своїм батькам. Батьки – прийшли до школи разом із представником міністерства освіти, щоб висловити обурення вчителеві. А один із батьків навіть записав і поширив ролик у соцмережах, де обурено розповів про цю історію.

Невдовзі зловмисник із ножем напав на вчителя і у буквальному сенсі скарав його на горло. Нападника невдовзі знайшла і застрелила поліція. За даними французької преси – зловмисник приїхав у Францію з Росії та мав чеченське походження.

"Загинув один із наших співгромадян. Його вбили за те, що він розповідав учням про свободу висловлювань, про свободу вірити чи не вірити. На нашого співвітчизника підступно напали. Він став жертвою ісламської терористичної атаки", – заявив президент Франції Еммануель Макрон.

Нагадаємо, у 2015-му році ісламські радикали напали на офіс сатиричного журналу "Шарлі Ебдо", який друкував карикатури на пророка Мохамеда. І вбили 12-х осіб. Нещодавно поблизу колишньої редакції видання двоє невідомих чоловіків, озброєних ножами, атакували перехожих.

Попередній матеріал
Одразу два антирекорди: в Україні за добу 6410 нових випадків COVID-19 та 109 смертей
Наступний матеріал
Марина Порошенко закликала владу Києва закупити школярам і вчителям електронні планшети
Loading...