16 людей шукають бразильські рятувальники під руїнами будинків у Ріо-де-Жанейро

  Шістнадцятьох людей шукають бразильські рятувальники під руїнами будинків у Ріо-де-Жанейро. Троє - загинуло, шістьох вдалося дістати живими. Уночі в місті завалилися три споруди, серед них і двадцятиповерхівка - там були офісні приміщення. Попередньою причиною трагедії називають будівельні роботи, які могли нелегально вести в одній зі споруд.

  Історичний центр Ріо-де-Жанейро не впізнати. За ніч тут завалилися три будівлі - у двадцять, десять і чотири поверхи. Першою впала двадцятиповерхівка. Наймовірніше, її уламки обвалили дві інші споруди. На початку рятувальних робіт з-під завалів дістали тіла трьох загиблих та шістьох поранених. Іще майже півтора десятка людей вважають зниклими безвісти. Сусідні будинки рятувальники евакуювали, щоб перевірити, чи не зазнали вони пошкоджень.

  Флавія Родріґес, працювала в одному з будинків: "Ми дивимося на усе це - і не можемо повірити. Там минуло десять років праці, десять років боротьби".

  Споруди розташовані поряд з відомим Муніципальним театром та Музеєм образотворчого мистецтва. В них розташовані офіси, то ж на час обвалу - людей там було небагато. Причини інциденту зясовує слідство. Спочатку поліція підозрювала вибух газу, але попереднє розслідування свідчить про інше будівельні роботи, які вели у висотці. Тепер треба визначити - чи дотримувалися працівники правил безпеки та чи не були порушені архітектурні норми під час зведення будинку, який завалився.

  Едуарду Паес, мер Ріо-де-Жанейро: "Ми не робитимемо припущень щодо причин аварії, але ймовірність вибуху газу виключили. Ймовірно, дефекти конструкуції найвищого будинку спричинили падіння трьох споруд".

  Жуліо Сезар Мафія, поліцейський: "Ми сподіваємося знайти вцілілих. Тому вкрай обережно прибираємо сміття, щоби не зашкодити тим, хто вцілів".

  З падінням будинків в історичному центрі Ріо - ще більше впала і репутація Бразилії у світі. 2014-го у Ріо-де-Жанейро відбудеться Чемпіонат світу з Футболу, а 2016-го - Олімпійські ігри. Організатори цих спортивних заходів вже не раз застерігали щодо інфраструктури країни. Лише місяць тому, в одному з ресторанів у центрі Ріо стався вибух газу, загинуло троє людей.

  Нонна Стефанова, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Комунальники не встигають боротися з бурульками
  Наступний матеріал
  Як у Львові "видобувають" каву [відео]
  Теги: