Комунальники не встигають боротися з бурульками

  Гострі, великі і небезпечні - щодня на дахах будинків з’являються сотні бурульок. Деякі з них по півтора метра. Боротися з побічними ефектами зими комунальники не встигають. Двірники огороджують небезпечні зони, утім пішоходи ці попередження ігнорують.

  Хлопчик: "Я бачив бурульки з мене зростом недалеко тут".

  І це не дитяча фантазія. Такі непрохані зимові прикраси на будинках щодня атакують перехожих. Лише у столиці від початку тижня 3 людей постраждали від снігу і бурульок на дахах. Таких небезпечних будинків у мерії налічили зо 3 тисячі. Прибрати на них обіцяють до кінця тижня власним коштом.

  Петро Пантелеєв, заступник начальника ГУ житлового господарства КМДА: "Витрати знов таки несе житлова організація. Додаткових грошей з мешканців таких будинків де залучаються альпіністи брати ніхто не має права і не буде".

  Якщо на дахах порядку не буде, балансоутримувачів штрафуватимуть. Щодня близько сотні недобросовісних карають щонайменше на 850 гривень. Комунальники ж виправдовуються - готові працювати на повну, але не завжди це вдається.

  Олександр Стеценко, співробітник ЖЕКу: "У нас заплановано на день десь 15-12 будинків із технікою. Але ми їх виконуємо всього навсього від 6 до 8-ми. Заважає те що нечищена дорога, припарковані машини - невиїздні плюс ті що люди до офісів своїх приїжджають".

  На боротьбу з бурульками вже 20-ту зиму виходить покрівельник пан Володимир. Робота на морозі - каже - нелегка та небезпечна. За день встигає очистити максимум 10 будинків.

  Володимир Савицький, покрівельник: "Понастраивале мансарды а это дома-убийцы. Воно вертикальна криша и не почистиш ее без вишки, ниче не зробиш. Як я ростом - таки сосульки були. Вона як летить, аж дом пригае".

  Загалом у місті щодня зі снігом борються майже три сотні покрівельників. За потреби, на поміч їм викликають бригади промислових альпіністів. Утім, кажуть жеківці, такі робітники хоч і швидко працюють, але пробивають дахи. Двірникам же підійматися туди - зась.

  Валентина Романенко, двірник: "Ми огороджуємо. Осьо бачите лента огородительна, пишемо обявления, людей предуприждаемо щоб не ставили машини на тротурах, під бурульками, під балконами".

  Та на стрічки перехожі не зважають. Ходять
  прямісінько під бурульками.

  Перехожий: "Подивився там не падає нічого то можна пройти тому що там дорога, слизько і через сінг не перейдеш".

  Перехожа: "Не упала - значит повезло".

  Ксенія Дворнікова, Іван Довганик, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Могилу Курбаса спаплюжили у Харкові
  Наступний матеріал
  16 людей шукають бразильські рятувальники під руїнами будинків у Ріо-де-Жанейро
  Теги: