Геннадій Зубко
Геннадій Зубко
5 канал

Зубко повідомляє про саботаж у 128 райдержадміністраціях

  Українці, які живуть у необ’єднаних громадах, зазнають дискримінації порівняно з тими, хто об’єднався

  Віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко вважає саботажем те, що наразі в Україні 128 районів не мають територіальні громади. Про це він сказав в ефірі однієї з радіостанцій, повідомляє "Урядовий портал".

  "У нас досі є 128 районів, котрі не мають жодної об'єднаної територіальної громади після чотирьох років реформи децентралізації. Це, найперше, через саботаж з боку райдержадміністрацій. Ніяких пояснень у мене щодо того, чому керівник районного рівня не бере участі в ініціативах президента, парламенту та уряду, окрім як його некомпетентність, або ж особиста зацікавленість у протидії реформі, нема", – зазначив Зубко.

  Політик вважає, що "головне – розуміння, що люди, котрі проживають у громадах, можуть активно впливати на життя громади, її якісні перетворення, на рівень свого життя, на подальший розвиток".

  "Цьому заважає протистояння старої структури управління новоствореним ОТГ, яке подекуди загострюється. Ніхто не хоче втрачати владу. Ми зараз прискіпливо аналізуємо ситуацію і робимо це прозоро для всіх. Такий стан речей треба негайно виправляти", – наголосив Зубко.

  Також він зазначив, що при об’єднанні громад часто виникає питання відсутності спільних кордонів.

  "Процедура об'єднання непроста, і вона добровільна, до того ж, ми щороку змінюємо законодавство для спрощення об'єднавчого процесу. Ми прийняли закон про добровільне приєднання, який, у тому числі, передбачає приєднання однієї ОТГ до іншої, приєднання до міст обласного значення. Це рух step by step, і дуже важливо, щоб усе це проходило через публічні обговорення, а не через адміністративні рішення. Новий закон про засади адміністративно-територіального устрою, об'єднання районів, зміну районів теж знівелює протистояння районних влад об'єднанню громад", – переконаний урядовець.

  Як повідомляв 5.UA, віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко заявив, що наразі є відставання від графіка підготовки регіонів до опалювального сезону.

  Попередній матеріал
  Лише кожен п'ятий винуватець смертельної ДТП був ув’язнений – Сарган
  Наступний матеріал
  В аеропорту "Бориспіль" вже почали будувати залізничні платформи – фото

  Стало відомо, як вирішують проблеми з хлором

  Лише кожен п'ятий винуватець смертельної ДТП був ув’язнений – Сарган

  Генсек ОБСЄ планує відвідати Донбас

  За рік в Україні зросла кількість щасливих людей – опитування

  Здавав у сексуальне рабство: поліція затримала українця, який організував канал торгівлі людьми

  Брифінг речника Міністерства оборони – відео