Хроніка 1119-го дня повномасштабної війни
Хроніка 1119-го дня повномасштабної війни 5 канал

ЗСУ на Бєлгородщині, чому Курська операція призвела до втрат – хроніка 1119-го дня повномасштабної війни

Читайте по-русски
У середині лютого ЗСУ відвели бійців із так званого "Курахівського мішка"

Курську операцію треба було закінчити ще два місяці тому. І ЗСУ мали відповідний план. Що на заяви журналіста Юрія Бутусова відповіли у парламенті? Про Донеччину, де відхід Сил оборони відбувся непомітно для медіа, але вкрай відчутно для захисту гарячого напрямку. І про Бєлгородщину, яку від ранку намагаються захистити ворожі військові пропагандисти. Це вже новий наступ ЗСУ чи чергова істерика росіян? Докладніше про події великої війни в огляді від Олексія Пасака.

ЗСУ могли вийти із Курщини ще на початку року. Але втратили час та можливості – через політичну волю керівництва країни. Про це заявляє головний редактор інтернет-видання "Цензор.нет" Юрій Бутусов. Спілкувався із "Радіо Свобода" та наголошував, що ситуацію на полі бою не взяли до уваги на Банковій. І саме це призвело до втрат.

"На Курщині тримати невигідні позиції не було жодного сенсу. Був підготовлений заздалегідь українським командуванням, за моїми даними, план відходу, але його не реалізували. І саме це призвело до втрати керованості в деяких підрозділах. І до значних втрат під час такого неорганізованого відходу. Утримувати цю позицію не було сенсу вже у січні. Політичні рішення втрутились у військові. І саме ці абсолютно непродумані заяви політичного керівництва – давайте міняти Суджу на щось – призвели до абсолютно неадекватної, необґрунтованої постановки завдань військам. І це обернулося значними втратами", – заявив головний редактор інтернет-видання "Цензор.Нет" Юрій Бутусов.

На закиди Бутусова відреагували політики. Член парламентського комітету з нацбезпеки Федір Веніславський у спілкуванні з "Радіо Свобода" наголосив, що частково погоджується із політичною важливістю Курського плацдарму. Буцімто саме через ці виклики Кремль перекинув на Курщину всі наявні сили. А також масовано застосував оптоволоконні FPV-дрони, щодо яких ЗСУ не мають ефективної протидії. Утім, військове керівництво має так званий бойовий імунітет, який захищає їх від юридичної оцінки рішень на полі бою. Про січневий план відходу у профільному комітеті не мають жодної інформації.

"Якщо зараз ми будемо звинувачувати кожного військового керівника за якісь невдачі на фронті, то мало буде тих, хто готовий буде взагалі віддавати накази, а війна неминуче передбачає втрати серед людей, серед техніки. Ключові рішення ухвалюються військовими. Президент як верховний головнокомандувач, як керівник ставки верховного головнокомандувача, якісь рішення ухвалює, але я не думаю, що президент безпосередньо наполягав, щоб це було саме так", – повідомив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Утім, деякі відходи з позицій – відбуваються вчасно. І не завжди із детальним висвітленням у медіа. Як повідомляють джерела "Української правди", ще в середині лютого ЗСУ відвели бійців із так званого "Курахівського мішка". Саме це рішення дозволило і зберегти особовий склад, і стабілізувати оборону Донеччини. Побіжно це рішення підтверджує командир тактичної групи "Велика Новосілка" Сергій Наєв. У новому повідомленні у соцмережах генерал зауважив, що відведення сил відбулося на одному з напрямків Донеччини, де сили оборони України утримували позиції два місяці.

"Найважливіше для командування – зберегти життя і здоров'я особового складу. Тому на одній із ділянок фронту ухвалено рішення щодо відведення сил та засобів з невигідних позицій. Це дало можливість не лише зберегти бійців, а й покращити нашу оборону. Ворог несе втрати, і ми маємо змогу діяти ефективніше", – наголосив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

А поки що росіянам ввижаються нові втрати територій. Від ранку вівторка ворожа пропаганда волає про прорив кордону на Бєлгородщині і складний бій. Буцімто ЗСУ використали машини розмінування та важку техніку. В центрі протидії дезінформації зауважили, що ворог сам вигадав так званий наступ і сам його тепер відбиває. Натомість влада Бєлгородської області вже тишком-нишком починає евакуацію із прикордонних районів без публічних заяв. Місцеві водії нарікають, що ЗСУ мінують дороги Бєлгородщини із дронів. І спостерігають нові згорілі автівки окупантів.

Олексій Пасак, "5 канал"

Нагадаємо, російський безпілотник впав на дах лікарні у Сумах. 

Як повідомляв 5.UA, окупанти вдарили по енергосистемі залізниці на Дніпропетровщині.

Дивіться також відео за темою:

Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.

Попередній матеріал
Трамп повідомив, чи справді путін вимагав зупинити допомогу Україні для перемир'я
Наступний матеріал
Партизани "АТЕШ" спалили військове авто росіян разом з комплексом РЕБ у Донецьку – відео
Loading...
ЗМІ вказали на три чинники, що сприяли виведенню більшості українських військ із Курщини

ЗМІ вказали на три чинники, що сприяли виведенню більшості українських військ із Курщини

NYT розповіло подробиці виходу ЗСУ з Курської області

NYT розповіло подробиці виходу ЗСУ з Курської області

Які території перебувають під контролем ЗСУ на Курщині – Генштаб оприлюднив карту

Які території перебувають під контролем ЗСУ на Курщині – Генштаб оприлюднив карту

"Перейшли на вигідніші рубежі": Умєров назвав брехнею та пропагандою заяви про оточення ЗСУ на Курщині

"Перейшли на вигідніші рубежі": Умєров назвав брехнею та пропагандою заяви про оточення ЗСУ на Курщині

Просування окупантів на Курщині сповільнилося – в ISW припустили, де рф, імовірно, готує наступ

Просування окупантів на Курщині сповільнилося – в ISW припустили, де рф, імовірно, готує наступ

Були змушені залишити зброю – ЗМІ дізналися, під чиїм тиском ЗСУ відходять із Курщини

Були змушені залишити зброю – ЗМІ дізналися, під чиїм тиском ЗСУ відходять із Курщини