ЗНО
ЗНО 5 канал

ЗНО-2021: перші підсумки та умови вступної кампанії – включення з прес-конференції МОН

Читайте по-русски
Цьогоріч на ЗНО зареєстрували найбільшу кількість вступників

Перші підсумки Зовнішнього незалежного оцінювання підбили у Міністерстві освіти. Кажуть, цьогоріч зареєстрували на ЗНО найбільшу кількість вступників – 1 533 676. Максимальних 200 балів отримали 550 учасників тестування. Уже з 1 липня стартує вступна кампанія до вищих навчальних закладів. Подробиці у матеріалі кореспондентки "5 каналу" Катерини Ментус.

Основа сесія ЗНО для учнів 11 класу вже закінчилась. Попереду ще спецсесія, вони траватиме до середини липня. На неї повинні прийти 47 абітурієнтів – саме таку кількість учасників не допустили через стан здоров’я, у них виявили ознаки грипу чи застуди.

Абітурієнтів автоматично переправили на додаткову сесію, на неї будуть допущені і ті, хто на момент основної сесії хворів на COVID-19 і має відповідну довідку про це.

Варто зазначити, що з 15 червня набули чинності зміни до умов прийому на здобуття вищої освіти. Тепер, якщо абітурієнти планують вступати лише на контракт, у них будуть обмеження за кількістю заяв. Тобто, можна буде подати лише 30 заяв включно, а на бюджет можна 5.

Також був розширений перелік категорій вступників, які можуть подавати заяви в електронній формі. Ці документи обов’язково мають бути підкріплені електронним підписом.

Заяви на вступ до університетів прийматимуть як в електронній, так і в паперовій формі, залежно від вимог самого закладу. Крім того, зміни щодо вступу стосувалися студентів з окупованих територій, які мають квоти на навчання.

"Особи з тимчасово окупованих територій мають право вступати за освітнім ступенем молодшого бакалавра, бакалавра, магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування на основі повної загальної середньої освіти та здобутття професійного ступеня фахового молодшого бакалавра на основі базової середньої освіти. Такі вступники мають право вступати на місця державного замовлення в межах квоти 2. Хочу зазначити, що минулого року квота 2 становила 12 тисяч 755 місць. В нас вступило 2047 осіб, і дуже тішить, що порівнняно з 2016-м роком таких вступників стає дедалі більше. Вступ на бюджетну форму навчання по квоті 2 до 20 липня. А на контрактну форму до 20 вересня", – розповів міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Найбільше учасників уже традиційно зареєструвалися та прийшли на ЗНО з української мови та літератури. Саме з цих предметів найбільша кількість абітурієнтів набрала максимальний бал. А от щодо ЗНО з математики, яке цього року було обов'язковим, – ситуація трохи гірша. Тут кожен третій не набрав прохідного балу.

"Мені теж сумно, що кожен третій не подолав поріг, встановлений всього на рівні 10-ти балів. Але я не готовий коментувати, чому так сталося. Я лише готовий констатувати, що кожен третій учасник ЗНО, який складав математику, не зміг розв'язати завдання навіть не за старшу школу, а за базову школу. На превеликий жаль", – зазначив виконувач обов‘язків директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.

Основна сесія ЗНО для 11 класів вже завершилась. З 1 липня стартує вступна кампанія до ВНЗ. При реєстрації особистих кабінетів треба бути дуже уважними. Адже, за інформацією УЦОЯО, абітурієнти кожного року припускаються помилок. Одними з найбільш типових є завантаження фотографії не в тому форматі, який вказано на сайті, та вгадування паролю.

"По-перше, це неякісне фото. Як правило, деякі вступники завантажують селфі, домашнє фото чи фото своїх улюбенців. Це фото буде надалі використано для виготовлення студентського квитка", – наголосила керівниця державного підприємства "Інфоресурс" Оксана Бєлік. 

Катерина Ментус, "5 канал".

Як повідомляв 5.UA, майже 8% абітурієнтів "завалили" ЗНО з української мови та літератури.

Попередній матеріал
"Треба боротися за свого споживача": Сергій Жадан про державну підтримку української культури
Наступний матеріал
"Дійшло до анекдотичності": влада боїться теми "вагнерівців" і монтує нові "плівки", щоб перекласти відповідальність на опозицію – Сюмар
Loading...

Майже 8% абітурієнтів "завалили" ЗНО з української мови та літератури

Абітурієнти складають ЗНО-2021 з історії України – що потрібно знати

У МОН повідомили, коли будуть результати ЗНО з української мови та літератури

ЗНО-2021: українські випускники складають іспит з української мови та літератури

В Україні стартує ЗНО з англійської мови – які завдання підготували для школярів

В Україні стартувало ЗНО – як складали іспит з хімії в регіонах