Микола Княжицький
Микола Княжицький politeka.net

Журналіст і депутат від "ЄС" Княжицький став лауреатом премії Ґедройця

  Читайте по-русски
  Ще одним лауреатом премії став президент міста Краків Яцек Майхровський

  Український журналіст і політик, народний депутат від фракції “Європейська солідарність” Микола Княжицький став лауреатом премії імені Єжи Ґедройця. Урочиста церемонія відбулася 10 грудня у Варшаві. Про це повідомляє прес-служба Миколи Княжицького.

  Народний депутат, співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Польщею Микола Княжицький отримав цьогорічну нагороду імені Єжи Ґедройця, яку призначає редакція польської газети “Rzeczpospolitа”. Ще одним лауреатом премії став президент міста Краків Яцек Майхровський.

  У своїй промові на урочистій церемонії Микола Княжицький сказав, що опинитися у достойному колі лауреатів нагороди ім. Єжи Ґедройця - це велика честь для нього.

  “Ми часто чуємо, що Україна – це частина Європи, у чому є безсумнівна заслуга спільного проживання різних народів у багатонаціональній Речі Посполитій – це і поляки, і литовці, і білоруси, і євреї, і німці, і караїми, і вірмени. Я народився і виріс у Львові - місці, особливому для кожного з цих народів. І Львів, щоб розвиватися після років радянської деіндивідуалізації і творення місцевого типу "радянського народу" наново відкриває своє минуле", - сказав Княжицький.

  Він нагадав, що важливим елементом побудови нового простору символічної України було надання імені Єжи Ґедройця вулиці Тверській у Києві. Це сталося 29 листопада 2018 року.

  "Моєї любов’ю, пристрастю і новою "малою батьківщиною" стала Гуцульщина, за провідника якою я обрав Станіслава Вінценза з його геніальним твором "На високій полонині" - гуцульським епосом. Зараз ми працюємо над художнім фільмом про Вінценза, а у співпраці з польськими приятелями розпочали творення Центру Станіслава Вінценза в Криворівні”, - зазначив лауреат.

  За його словами, в рамках щорічного фестивалю „Via Carpatia” організовано міжнародну конференцію під назвою "Коло Вінценза". Започатковано і нагороду ім.Станіслава Вінценза за особливий внесок в розвиток регіону.

  "Символічне повернення Станіслава Вінценза на Гуцульщину є сплатою нашого боргу вдячності мислителю і письменнику, який, як ніхто інший, віддав їй своє серце. Водночас, я оцінюю це, як один з елементів вкорінення Гуцульщини, і ширше – України, - в Європі", - додав політик.

  У своєму виступі Княжицький торкнувся і політичних актуалій.

  "Учора в Парижі, під час зустрічей лідерів України, Франції Німеччини і Росії, президент Володимир Зеленський не перейшов червоні лінії і не пішов на катастрофічні поступки Кремлю. В цьому є величезна заслуга тисяч українців, які протягом кількох місяців виходили на київський Майдан Незалежності і площі інших міст в рамках акції "Ні капітуляції!", - сказав він.

  Але небезпека не минула, адже в Москві вважають, що раніше чи пізніше українська влада купиться на дешевий російський газ і їй можна бути втиснути Донбас на російських умовах, щоб заблокувати прагнення до членства в ЄС і НАТО.

  "Думка Єжи Ґедройця саме тому так актуальна сьогодні. Перемога над мартирологічним способом мислення і спробами історико-політичного ресентименту обох наших народів – це найнадійніша гарантія нашої свободи", - резюмував Княжицький.

  Попередній матеріал
  ДБР розпочало чергове розслідування щодо Порошенка за заявою Портнова
  Наступний матеріал
  Помпео прокоментував зустріч Нормандської четвірки та розповів про розмову з Лавровим
  Loading...

  Українське кіно відродилося, а "слуги народу" хочуть його дискримінувати – Княжицький

  "За суржик покарань не буде": у Верховній Раді роз’яснили деталі мовного закону

  "Інформаційний вечір": у студії Микола Княжицький – голова комітету ВР з питань культури і духовності