5 канал

Зголоднілі хижаки: від чого страждають місцеві у "сірій зоні"

За три роки війни на Маріупольському напрямку щонайменше вчетверо зросла популяція лисиць, а скільки вовків – зоофахівці навіть припустити не можуть

У так званій "сірій зоні" на Донеччині місцеві потерпають не лише від обстрілів з боку російсько-окупаційних військ, а й від хижих звірів. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу". 

Як з'ясувалося, по Новоселівці вовки нишпорять вже навіть вдень й кидаються на свійську худобу. Раніше їх відстрілювали мисливці, нині ж у зоні АТО відстріл диких тварин заборонений, їх популяція зростає, а до житла людей вовків, лисиць і шакалів женуть голод і лісові пожежі.

"О пів на 12 ночі закричали бички не своїм криком", – розповідає місцевий мешканець Степан Ніколаєв. Уже за кілька хвилин чоловік був на березі ставку, де того вечора прив’язав трьох бичків.

За його словами, у тварини був розпоротий живіт, подерта шкура. "Живіт розтинають тільки вовки, та й клики на шкурі", – каже Степан.

Вовки встигли пошматувати лише одного бичка. Наближення чоловіка відігнало хижаків. Той розповідає: почув лиш шурхіт у лісосмузі. На власні очі Степан не бачив сіроманців, натомість його односельці стикались з ними на околицях, де випасають худобу.

"Востаннє я бачив вовка учора. Вранці прогнав стадо і тут, біля шовковиці, сіра вовчиця гайнула в очерет", – розповідає місцевий пастух Володимир Ткач.

Свою роботу пастух вважає чимдалі небезпечнішою. Він побоюється, що одного разу зголоднілі звірі можуть напасти на людину. Тепер чоловік носить із собою дрючок – для самооборони.

Але палкою від зграї диких звірів не відіб’єшся, кажуть знавці. З початком війни на Донбасі в зоні АТО заборонили відстріл диких звірів. Мовляв, щоб не провокувати бойові зіткнення. Відтак, у регіоні значно зросла популяція вовків і лисиць.

Крім того, останніми роками на Донеччині стали помічати шакалів і цілі зграї здичавілих собак. До житла їх женуть голод і лісові пожежі, а напади на худобу й домашніх тварин почастішали, адже зараз дорослі хижаки навчають своє потомство полюванню.

Зоофахівці заявляють, за три роки війни на Маріупольському напрямку щонайменше вчетверо зросла популяція лисиць, а скільки вовків – навіть приблизно порахувати не беруться. Про ситуацію із хижаками – детальніше у сюжеті:

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
Глава СБУ: ФСБ мала намір покласти на колишніх бійців АТО теракти в РФ
Наступний матеріал
Корчілава: Присутність Саакашвілі на території Грузії створить для влади багато проблем
Loading...