Володимир Зеленський
Володимир Зеленський відкриті джерела

Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо подвійного громадянства

  Читайте по-русски
  Є чіткі строки, за які до Ради мають бути подані законопроекти, що стосуються подвійного громадянства українців

  Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони, що стосуються протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства. Відповідне рішення ухвалили на засіданні РНБО наприкінці лютого, інформує прес-служба Офісу президента України.

  Рішення РНБО зобовязує Кабмін, Центрвиборчком і СБУ протягом 2 місяців провести інвентаризацію та проаналізувати вітчизняне законодавство на предмет питань, пов’язаних з подвійним громадянством.

  "Зокрема, необхідно встановити наявність чи відсутність правової визначеності заборони громадянам України, які мають громадянство (або підданство) іноземної держави, обіймати певні державні та політичні посади або виконувати функції держави або місцевого самоврядування", – поточнили у прес-службі президента.

  Згодом, за результатами проведеної роботи, Кабмін має за 6 місяців внести на розгляд до ВР проєкти законів, які би передбачали заборону українцям, котрі мають громадянство (підданство) іноземної держави або подали документи (проходять процедуру) для набуття іноземного громадянства, претендувати на:

  • виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
  • на зайняття керівних посад на стратегічних об’єктах державної власності;
  • допуск до державної таємниці;
  • членство у виборчій комісії, дозвіл бути офіційним спостерігачем або проводити передвиборчу агітацію на загальнодержавних і місцевих виборах;
  • членство у політичній партії.

  Крім того, має бути розроблений порядок виходу з громадянства або підданства іноземної держави для українців, які претендують на перелічені позиції. 

  Законодавчо має бути врегульовано також питання подання українцями декларацій про набуття іноземного громадянства. Для жителів ОРДЛО та Криму цей порядок буде вводитися в дію лише після деокупації, переконують в ОПУ. 

  Читайте також: Подвійне громадянство: нормальна практика чи легалізація російських паспортів в ОРДЛО

  Попередній матеріал
  Печерський суд обере запобіжний захід ексміністру транспорту Рудьковському
  Наступний матеріал
  У Німеччині заявили про закриття рахунків Russia today i Ruptly – Москва традиційно погрожує
  Loading...