Вакцинація
Вакцинація МОЗ

Зеленський у відповідь на петицію антивакцинаторів нагадав про обов'язок громадян не шкодити здоров'ю інших

  Читайте по-русски
  Президент зазначив, що українські закони передбачають обов'язковість щеплень від туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, коклюшу, правця й кору та в разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби

  Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію, автори якої вимагали "не допустити примусового тестування і вакцинації", пише "Інтерфакс-Україна".

  Зеленський нагадав підписантам, що законодавство встановлює обов'язок громадян не шкодити здоров'ю інших.

  "При цьому передбачено, що стосовно окремих особливо небезпечних інфекційних захворювань можуть здійснюватися обов'язкові медичні огляди, профілактичні щеплення, лікувальні та карантинні заходи в порядку, встановленому законами України (частина 2 ст. 30 Основ законодавства України про охорону здоров'я)", – зазначено у відповіді Зеленського.

  Президент зауважив, що українські закони передбачають обов'язковість щеплень від туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, коклюшу, правця та кору. Згідно з законами "Про захист населення від інфекційних хвороб" та "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", обов'язковій вакцинації підлягають працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників і поширенню ними інфекційних хвороб.

  Також обов'язкові профілактичні щеплення можуть проводиться в разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення цього захворювання.

  Щодо COVID-19 Зеленський зазначив, що в Україні діють оновлені медичні стандарти надання медичної допомоги в разі коронавірусної інфекції та організації протиепідемічних заходів, які узгоджуються з рекомендаціями ВООЗ та адаптовані до системи охорони здоров'я України. У цих стандартах є пункт про тестування на коронавірус пацієнтів з характерними симптомами.

  Попередній матеріал
  Суд на вимогу НБУ закрив низку проваджень на мільярдні позови до компаній Коломойського
  Наступний матеріал
  Рішення про спецконфіскацію 1,5 млрд Януковича переглянуть
  Loading...

  Вакцина проти COVID-19 може не дати постійного імунітету – американський інфекціоніст

  У світі розробляють 133 вакцини проти COVID-19 – ВООЗ

  Ляшко готовий особисто зробити щеплення від COVID-19 на клінічній стадії розробки вакцини

  У Таїланді почали тестувати вакцини проти коронавірусу на мавпах – подробиці

  Вчені заявили про успішне тестування ймовірних вакцин від COVID-19 на мавпах – подробиці

  У ВООЗ попередили, що COVID-19 може ніколи не зникнути