Експрибічник Януковича Андрій Портнов
Експрибічник Януковича Андрій Портнов 24tv.ua

"Засуджуємо тиск і погрози": Рада з питань свободи слова у конфлікті з Портновим підтримала журналістів

  Читайте по-русски
  Ексзаступника голови АП часів Януковича попросили не використовувати журналістське посвідчення

  Рада із захисту свободи слова і прав журналістів при президентові України висловила підтримку журналістам програми розслідувань "Схеми" – проєкту "Радіо Свобода" – і засудила розголошення персональних даних працівників проєкту колишнім заступником голови Адміністрації Януковича Андрієм Портновим. Про це повідомляє  "Детектор Медіа".

  Рада з питань свободи слова засудила тиск на журналістів і закликала Портнова не використовувати журналістське посвідчення і не наполягати на захисті його журналістських прав. Це звернення підтримали дев'ятеро з 15 членів Ради.

  "Перш за все пан Портнов є політиком і професійним юристом і може законно захищати себе, якщо вважає, що його права порушені", – йдеться в документі.

  Далі – повний текст заяви Ради:

  "Рада із захисту свободи слова і прав журналістів при Президентові України висловлює свою підтримку колегам з програми журналістських розслідувань "Схеми", засуджує розголошення персональних даних співробітників програми, а також тиск і погрози на їхню адресу з боку колишнього народного депутата й ексзаступника голови Адміністрації президента Андрія Портнова.

  Оприлюднення персональних даних співробітників медіа ставить під загрозу їхнє життя та здоров'я, а загрози і тиск мають очевидні ознаки перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

  Журналісти, особливо розслідувачі, керуються суспільним інтересом, і публічні особи повинні усвідомлювати це і поважати право працівників ЗМІ зосереджуватися на темах можливого зловживання владою в результаті їх непублічних контактів з політиками, колишніми політиками або бізнесменами.

  Також ми закликаємо Андрія Портнова не використовувати журналістське посвідчення і не наполягати на захисті його журналістських прав. Перш за все пан Портнов є політиком і професійним юристом і може законно захищати себе, якщо вважає, що його права порушені".

  Як повідомляв 5.UA, Портнов виклав у своєму телеграм-каналі персональні дані водія знімальної групи "Схем" за те, що редакція готує розслідування впливу і зв'язків колишнього чиновника з новою українською владою. Серед опублікованого – захищена інформація: повні паспортні дані та домашня адреса водія, номери його авто, а також дані, що свідчать про стеження за його місцем проживання.

  Крім цього, Портнов заявляв, що з кінця жовтня він є ведучим телеканалу "112 Україна", і пригрозив журналістам притягненням до відповідальності за ст. 171 "перешкоджання законній професійній діяльності" і 182 "незаконне збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу" КК у разі перешкоджання його журналістській діяльності. Після чого поліція порушила справу проти журналістів "Радіо Свобода".

  14 листопада Рада з питань свободи слова провела перше засідання за фактом погроз Портнова журналістам.

  Попередній матеріал
  Не Землею єдиною: Україна представила концепт місячного модуля
  Наступний матеріал
  "Мають виховуватися в родинах": Мінсоцполітики планує до 2024 року удвічі скоротити кількість дітей в інтернатах
  Loading...