president.gov.ua

Захист національних меншин є нашим пріоритетом – Порошенко

При цьому він зазначив, що освітня реформа, запроваджена в Україні, в тому числі й за президентської ініціативи, "точно захищає тих, хто вивчає різні мови, включно з болгарською"

Президент України Петро Порошенко наголошує на пріоритетності політики захисту прав національних меншин в Україні. Про це глава держави сказав під час урочистостей з нагоди 160-ліття заснування Болградської гімназії ім.Г.С.Раковського. Разом з із президентом у заходах взяв участь прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов. Про таке повідомляє прес-служба Адміністрації Президента.

"У першому класі я почав вивчати французьку мову. І це було абсолютне диво, що в райцентрі ми вивчали французьку. А сьогодні тут усі блискуче володіють болгарською мовою", – наголосив глава держави.

"Для мене це є принципово. Бо хтось там каже, що ніби існує загроза асиміляції болгар в Україні. Ні. Це не просто неправда. Це протирічить нашій політиці. Бо захист національних меншин є першим нашим пріоритетом", – наголосив Президент України.

При цьому він зазначив, що освітня реформа, запроваджена в Україні, в тому числі й за президентської ініціативи, "точно захищає тих, хто вивчає різні мови, включно з болгарською".

Петро Порошенко повідомив про свої домовленості з прем’єр-міністром Болгарії Бойко Борисовим щодо відкриття болгарського навчального закладу в Одесі і відкриття в Софії Українського культурного центру. Президент також додав, що дасть доручення стосовно запровадження вивчення в окремих класах шкіл у Запоріжжі болгарської мови.

"Бо чим більше ти знаєш мов, тим більше ти готовий до європейського життя", – сказав Петро Порошенко й додав, що його мета "повернути Україну в родину європейських народів".

Як повідомляв 5.UA, Президент України Петро Порошенко запропонував прем'єру Республіки Болгарія Бойку Борисову спільними зусиллями з Болгарією та Румунією побудувати міст через Дунай.

Попередній матеріал
"Не можна було голову підняти": який "врожай" збирають захисники Золотого після ворожих обстрілів
Наступний матеріал
"Революція на граніті": про першу пробу сил студентства у програмі #Кендзьор – відео

Президент підписав закон стосовно продовження особливого статусу Донбасу

Урочистості з нагоди Дня працівників освіти за участі Президента – трансляція

"Пекло, викликане Путіним": Порошенко запропонував відвідати Донбас проросійському голові МВС Італії

Порошенко підписав закон, який посилює покарання за контрабанду лісу

Президент України підписав указ про національні програми під егідою Комісії Україна-НАТО

Президент України вручив Олланду орден Свободи