"За всіма розрахунками, це було неможливо, але ми це зробили": інтерв’ю пілота вертольота, який прорвався на "Азовсталь" – відео

Український вертоліт Мі-8 ukroboronprom.com.ua
Українські герої можуть робити неймовірні речі

Сухопутні війська ЗСУ опублікували інтерв'ю з пілотом вертольота, який доставляв допомогу та евакуював поранених з "Азовсталі".

З міркувань безпеки, обличчя пілота приховане, а його голос змінено.

Український герой розповів, як планувалася і виконувалась операція з доставки запасів на територію заблокованого рашистами заводу.

"Це була секретна операція, часу на саме розуміння та з'ясування усіх нюансів було небагато. ГУР надавало за маленький проміжок часу багато інформації, багато розвідданих. У когось була доба, у когось тиждень на підготовку. А в когось були лічені години", – розповів пілот.

За його словами, основна складність полягала в тому, що необхідно було виконати доставку вантажу в глибину противника на територію більше за 100 кілометрів. Уся ця відстань супроводжувалася дуже щільною протиповітряною обороною противника.

"І згідно з тактикою, згідно усіх математичних розрахунків, це було не те, що складно. Це було майже неможливо виконати. Але практика показала, що це було можливо виконати – і ми виконували це", – сказав льотчик.

Він розповів, що коли командувач вперше ставив це складне завдання перед пілотами, він сказав: "У скільки життів цивільних та інших людей ви оцінюєте своє життя, екіпажу? Скільки людей має загинути, щоб ви зрозуміли, що ваше життя цього варте?"

"І ми дійсно зрозуміли, ми всі зрозуміли, що там коїться, що у людей не було там ліків і боєприпасів. Саме тому всі йшли на цей ризик. Розуміючи, задля чого і задля кого вони це роблять", – нагадав український герой.

Він також розповів про свої емоції під час виконання операції:

"Найбільше хвилювання було, коли ти йдеш до вертольота перед запуском. Але вже в процесі вже всі розуміли, що це просто робота. І в той момент, коли ми вже опинились у Маріуполі, і була висадка, це було відчуття ейфорії. Що якщо ми вже прийшли сюди, то ми як королі світу. На жаль, це був не кінець, тому що на зворотному маршруті через 3 хвилини після зльоту в мій вертоліт влучила ракета ПЗРК і відмовив один двигун. Іншому вертольоту, який йшов позаду, пощастило менше – весь екіпаж загинув, він впав. Після влучання ракети в мене стався викид адреналіну. Ми робили те, що мали робити".

Нагадаємо, 20 травня президент Володимир Зеленський розповів, що Україна втратила велику кількість льотчиків у Маріуполі, і 90% гелікоптерів, які намагалися прорватися на територію заводу "Азовсталь", не поверталися.

Керівник ГУР Кирило Буданов повідомив, що всього було 7 вильотів за участі 16 гелікоптерів. Два з них були збиті ворогом, і ще один вертоліт був знищений, коли прибув для евакуації до одного зі збитих раніше попередників.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
"А що було до?": маловідомі факти історії України – у ТОП-проєктах "5 каналу"
Наступний матеріал
Про ворога зразка 2022 і 2014 року: у чому різниця – воїн-морпіх із фронту в "Таємницях війни"
Loading...