Facebook / За Чай.com

"ЗА ЧАЙ.COM": Колишній політв'язень Кремля Геннадій Афанасьєв у ефірі "5 каналу"

Бесіду з кримським активістом дивіться сьогодні о 23:10 на "5 каналі"

"Сьогодні він спецпредставник Міністерства закордонних справ, а ще недавно – політв'язень Московії. Як кримський фотограф і правник за освітою Геннадій Афанасьєв перетворився на терориста з "банди Сенцова" і став лютим "правосєком", який вчиняв підпали будівлі "російської громади Криму" та офісу "Єдіной Россіі". Чому не встиг підірвати пам'ятник Леніну і скільки ще таких "терористів" лишається в Криму. Про практики НКВС-ФСБ, про те, як захистити правду на Росії і що страшніше – тортури й катування чи гібридна тотальна брехня про тебе. Чи можливе "кримське повстання" і чи "українське літо" прожене "русскую вєсну" з півострова", – анонсує гостя автор і ведучий програми "За Чай.com" Роман Чайка.

Сьогодні, 22 грудня 2016 року, до програми "ЗА ЧАЙ.COM" завітає політв'язень режиму Путіна Геннадій Афанасьєв.

Повну версію програми дивіться о 23:10 на "5 каналі" або наживо на нашому сайті.

Дивіться також: Забужко: Ми на передовому рубежі глобального конфлікту

/
/
/
/
/

Довідка. Геннадій Сергійович Афанасьєв – активіст громадянського спротиву російській окупації Криму, політв'язень. Один із обвинувачених у справі так званих "терористів групи Сенцова". Був заарештований до того, як співробітники ФСБ взяли під варту Олега Сенцова і Олександра Кольченка. Згодом був обміняний із Росією на фігурантів справи про сепаратизм.

Закінчив Таврійський національний університет за спеціальністю "право" і працював фотографом. До анексії Криму Росією в 2014 році громадською діяльністю не займався, але під час військового вторгнення Росії на півострів став брати участь в акціях протесту. З кінця серпня Афанасьєв є спецпредставником Міністерства закордонних справ України, працює у спеціальній громадській платформі, яка сприяє визволенню українців з незаконного ув'язнення в Росії.

9 травня 2014 року Афанасьєв був затриманий у Сімферополі. Його схопили на вулиці, побили, посадили до авто з мішком на голові, довго возили містом. Потім привезли до будівлі ФСБ. Пізніше на сайті ФСБ Росії з'явилася інформація, що Геннадій Афанасьєв разом з Олегом Сенцовим, Олександром Кольченком та Олексієм Чірнієм був членом диверсійно-терористичної групи "Правого сектора" й готував низку терактів на території Криму.

24 грудня 2014 року на закритому засіданні Московським міським судом визнаний винним у тероризмі й засуджений до семи років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. У 2016 році, після звернення України до Росії з проханням про екстрадицію чотирьох засуджених українців, разом з Юрієм Солошенко був висланий в Україну – їх обміняли на фігурантів справи про сепаратизм, українських громадян, Олену Гліщінську й Віталія Діденка.

Попередній матеріал
"Холодна Красногорівка": як минає третя зима на передовій без опалення
Наступний матеріал
МЗС: Серед жертв Берлінської трагедії може бути двоє українців

До української делегації у ПАРЄ приєдналися Жемчугов і Афанасьєв

У Росії оприлюднили список "терористів та екстремістів": серед них – Сенцов, Кольченко, Афанасьєв

ЄСПЛ прийняв скаргу на нелюдську умови конвоювання ув’язненого у Росії Афанасьєва

Колишній бранець Кремля Афанасьєв отримав квартиру в Києві

В'язні Кремля Солошенко та Афанасьєв повернулися в Україну: як це було і на кого обміняли

Засуджених у Росії українців Афанасьєва і Солошенка перевезли з колоній у московський СІЗО