Красногорівка 5 канал

"Холодна Красногорівка": як минає третя зима на передовій без опалення

Мешканці здебільшого гріються електричними обігрівачами, однак не всім вистачає на це коштів

Мешканці Красногорівки уже третю зиму поспіль живуть без опалення. Учора середня температура у квартирах міста становила 8-10 градусів. Від холодів місцеві рятуються обігрівачами, утім, грітись електроприладами не усім по кишені.

"Частина  міста була оснащена газовими колонками, частина – мала централізоване опалення, в нас було 4 котельні. Після активних бойових дій від котелень нічого не лишилося, газ відімкнено", – пояснює голова ВЦА Красногорівки Олег Ліванчук.

У квартирах мешканці здебільшого гріються електричними обігрівачами, втім, дозволити собі це можуть не всі. У пенсіонерів на платіжки часто йде більше половини пенсії.

Коли від морозу стає зовсім непереливки – кілька родин одного з тамтешніх будинків перебирається жити у підвал. Раніше в ньому місцеві пересиджували обстріли, тепер – гріються.

Газопостачання у місті не можуть відновити через пошкоджений під час обстрілів газопровід. Утім, якщо його і полагодять, повернути блакитне паливо у будинки буде непросто, адже газорозподільна станція знаходиться фактично на лінії розмежування і буде постійно обстрілюватися. Крім того, більшість труб та тепломереж за роки простою вже непридатна для використання.

Більше того, за газ, якого в місті немає вже третій рік, Красногорівка винна 10 мільйонів гривень – це борги попередньої, ще довоєнної влади.

З Донецької області, Євгенія Подобна, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Мотузяник: Внаслідок артилерійських обстрілів на Світлодарській дузі поранено 11 військових
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": Колишній політв'язень Кремля Геннадій Афанасьєв у ефірі "5 каналу"
Loading...

Мороз на Луганщині: як вартують українські військові за температури в -20

Штаб АТО: бойовики гатять з важкої артилерії та БМП на кількох напрямках

Світлодарська дуга очима цивільних: як вижити, коли у будинок влучає ворожий снаряд

Терористи смертельно поранили в голову цивільного чоловіка під час обстрілу КПВВ "Майорськ"