Епіфаній
Епіфаній radiosvoboda.org

"З особливою пошаною": Епіфаній звернувся до українських воїнів та капеланів

  Читайте по-русски
  Предстоятель ПЦУ подякував хоробрим чоловікам і жінкам, які здійснюють дуже важливу місію – захищають рідну землю, її незалежність та свободу

  Митрополит Епіфаній привітав Збройні сили України і всіх захисників держави з Днем ЗСУ, відзначивши важливість інституту капеланства в армії та необхідність з боку держави чіткого визначення їхньої ролі та надання соцзахисту капеланам.

  "Сьогодні, в День Збройних сил України, з особливою пошаною висловлюю слова вдячності усім нашим військовослужбовцям – хоробрим чоловікам і жінкам – та вітаю їх з професійним святом. Ви здійснюєте дуже важливу місію: захищаєте рідну землю, нашу незалежність та свободу. Тож у ваш день бажаю непереборної сили духу та Божого захисту!" – йдеться в привітанні митрополита Епіфанія, оприлюдненому на його сторінці в Facebook у п'ятницю.

  Предстоятель ПЦУ відзначив також роль військових капеланів, які, іноді навіть із ризиком для власного життя, підтримують дух українських захисників.

  "Нині маємо понад 600 діючих військових капеланів від Православної церкви України. Вони – духовна опора і підтримка наших воїнів, пастирі і духовні порадники, які допомагають долати розчарування, зневіру і навіть рятують життя, запобігаючи суїцидам та розраджуючи бійців у моменти найважчої душевної боротьби", – написав Епіфаній, додавши, що українська армія та родини військовослужбовців потребують капеланів, "бо їхнє духовне служіння життєво потрібне воїнам".

  Також митрополит зауважив: "На жаль, досі питання військового капеланства не унормоване з боку держави, яка повинна чітко означити роль священика в українській армії. Також є вкрай необхідним, щоб кожен капелан був соціально захищеним".

  Нагадаємо, 6 грудня Збройні сили України відзначають свою 28-му річницю. ЗСУ були створені у 1991 році.

  Попередній матеріал
  Колишні студенти-учасники Євромайдану закликали Зеленського не погоджувати вибори на Донбасі – подробиці
  Наступний матеріал
  Верховна Рада провалила голосування за звільнення Яременка – подробиці
  Loading...

  Бірюков: Спробувати дати хабар військовому як Марченко – небезпечно для здоров'я

  Зона ООС: армійці ліквідували 10 окупантів, ще 15 – санітарні втрати

  44-та артилерійська бригада ЗСУ повернулася із зони ООС – як зустрічали бійців у рідному Тернополі

  Окупанти зривали "тишу" біля трьох населених пунктів, бойову травму дістав боєць ЗСУ

  Справа бронежилетів для ЗСУ: власнику компанії-виробника вручили підозру

  Одягнув однострій та погодився виконувати накази: журналіст планує створити сучасну прес-службу в ЗСУ