призовники
призовники 5 канал

З іспиту в Нацгвардію: абітурієнти скаржаться на незаконний призов, у військкоматі закиди відкидають

Читайте по-русски
Цього року через карантин весняний призов до війська продовжили до кінця липня

Від дев'ятої ранку під Київським міським пунктом збору призовників на сина Дениса чекає Марина Частко. Жінка приїхала з Черкащини, щоби почути, чому замість дати відтермінування для навчання в університеті після коледжу сина записали до війська.

"Пішов виписуватися у військкомат. Його змусили пройти медкомісію. Він просто хотів виписатися та приписатися в себе, де народився. Його змусили пройти медкомісію на Святошино. Відправили сюди. Тут пройшов одну комісію, другу комісію. У нього була заява на відстрочку, у нього була довідка про те, що він має далі вчитися. Цього до уваги ніхто не брав. У нього є в планах далі йти в армію. Від цього ми не відмовляємося. Ми хочемо, щоби він служив, але не таким чином, що вчора дитину забрали", – каже Марина Частко. 

Цього року через карантин весняний призов до війська продовжили до кінця липня. А от вступна кампанія до вишів розпочинається лише у серпні. Тож до цього призову потрапляють як випускники шкіл, так і бакалаври. Ніч у цьому пункті збору провів й Ігор Дрозда. Він – абітурієнт.

"Зараз знаходжуся на території військової частини за вулицею Зварювальна, 17. Мене тут незаконно утримують, порушуючи мої права", – розповідає Ігор Дрозда. 

Так вважає Ігор, бо приніс на розгляд міської комісії Дарницького районного військкомату документи, які підтверджують його намір після бакалаврату у столичному університеті культури та мистецтв продовжити навчання.

"Я особисто подавав два документи з місця навчання. Отже, перший документ про те, що я – абітурієнт у Київському національному університеті культури та мистецтв на магістратурі. Другий документ, що я надав про те, що навчаюся в освітньому центрі в Чехії. Там також отримую освіту. Першого липня я подав два документи, оригінали", – каже Ігор. 

Кого взяти до війська, а кому дати відтермінування для навчання, вирішує спочатку районна комісія, а потім міська. Вона напередодні розглянула майже сотню заяв. Половині абітурієнтів винесли вердикт – придатний до військової служби.

Міністерство освіти та науки зі свого боку вважає проблему вирішеною, адже ситуацію з абітурієнтами призовного віку обговорили з Міністерством оборони.

Але єдиного зразка для довідки – немає. Водночас тим, хто вважає дії військкомату незаконними, радять звертатися до суду.

Вивчати з адвокатом ситуацію, що сталася, буде Ігор. Нині йому дозволили залишити пункт збору. Але повернутися для подальшої служби у прикордонних військах юнак має вже за тиждень.

Евеліна Михайленко, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
Вони будують КПРС – Філатов про теперішню владу в Україні
Наступний матеріал
Влада використовує завершені об'єкти як частину "Великого будівництва" – Філатов
Loading...

У червні-липні до ЗСУ призвуть 500 офіцерів запасу – у Генштабі розповіли подробиці

Весняний призов до ЗСУ можуть ще раз перенести – подробиці

Призов у Криму порушує міжнародне гуманітарне право – заява ЄС

Зеленський підписав указ, який переносить дати призову до армії

У Міноборони роз’яснили інформацію про відмову від призову

Із вулиць і клубів юнаків до ЗСУ більше не забиратимуть – міністр оборони