Посвідчення учасника бойових дій
Посвідчення учасника бойових дій blitz.if.ua

Юристи надали перелік порад для ветеранів АТО

  Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" розрізняє 3 категорії ветеранів війни: учасники бойових дій, інваліди війни та учасники війни

  Українські солдати, які ризикуючи життям та здоров'ям, мають право на певні пільги від держави. Волонтери "People's Project" опублікували перелік порад юриста ветеранам АТО.

  Якщо учасник АТО став неповносправним через поранення, він має право отримати як статус "Учасник бойових дій", так і "Інвалід війни". Однак бійцю видадуть лише одне посвідчення – за його вибором. Доцільніше в такому випадку оформити саме статус "Інвалід війни", повідомили поранені солдати. Але інвалідність в нашій державі треба регулярно підтверджувати.

  За словами бійців, у них виникають проблеми. Якщо у бійця вже є на руках посвідчення учасника бойових дій (УБД) і він бажає отримати посвідчення інваліда війни, то органи соцзахисту можуть змусити його здати посвідчення УБД. Однак у законі України не прописані вимоги щодо здачі посвідчення. Крім того, здача посвідчення УБД, за переконанням бійців, створить багато проблем під час оформлення різноманітних пільг і соціальних гарантій.

  Волонтери People's Project звернулися по допомогу до експерта "Юридичної сотні". За словами Лесі Василенко, в законі України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" порядок отримання чи здачі посвідчень прописані не може бути, оскільки це вже порядок дій, який фіксується підзаконними актами. Закон визначає право, а як його реалізувати, визначає порядок виконавчого органу влади. В порядку ж написано, що одночасно 2 посвідчення мати не можна.

  Також, коли посвідчення УБД здається на зберігання органам соцзахисту, особа не позбавляється статусу учасника бойових дій, а набуває статус інваліда війни. Цей статус надає більше пільг та соціальних гарантій, передбачених статтею 13 закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

  Юридичний експерт не зустрічала ситуацій, коли для отримання додаткових пільг потрібне саме посвідчення УБД. Як правило, вимагають довідку про безпосередню участь в АТО. Це роблять органи місцевого самоврядування, оскільки своїми рішеннями розширили перелік пільг для учасників АТО.

  Волонтери нагадують, що всі учасники війни на Донбасі можуть отримати безкоштовну юридичну консультацію за телефоном 0 800 308 100 (дзвінки в межах України безкоштовні).

  Попередній матеріал
  У НАБУ заявили, що судове рішення про обшук у них – незаконне
  Наступний матеріал
  Полторак: Міноборони реформують до 2018 року
  Теги:
  Loading...

  Черговий конфлікт між перевізниками та власниками пільг учасників АТО

  Учасники АТО зможуть отримати пільги на сплату військового збору – постанова КМУ

  Президент підписав закон щодо соцзахисту членів сімей учасників АТО