Євстратій Зоря
Євстратій Зоря Євстратій Зоря

Євстратій Зоря прокоментував заборону Польської церкви молитовних контактів із УПЦ КП та УАПЦ

  Текст рішення виписаний у такий спосіб, що дозволяє різні тлумачення, розповів речник УПЦ Київського Патріархату

  Речник УПЦ КП архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) прокоментував рішення Собору Єпископів Польської Автокефальної Православної Церкви про заборону "молитовних контактів" з представниками УПЦ КП та УАПЦ. Свій коментар він написав на сторінці у Facebook.

  "Раджу читати першоджерело. Текст рішення виписаний у такий спосіб, що дозволяє різні тлумачення - і мені здається, що це не є випадковість", – зазначив архієпископ.

  Євстратій Зоря також розкритикував заклик Собору прийняти рішення "про скликання зібрання глав Помісних Церков для спокійного, в дусі євангельському, Передання і канонів вирішення українського питання". Він наголосив, що єдиним, хто має таке право, є Вселенський Патріарх, і питання надання українській церкві автокефалії – уже вирішене.

  Євстратій Зоря наголосив: "Синакс може бути зібраний тоді, коли буде нова реалія – визнана і проголошена Томосом автокефальна Помісна Православна Українська Церква. І Предстоятель цієї Церкви буде повноправним учасником Синаксу. От тоді, вже з участю Української Церкви, і має вирішуватися питання. Але, на мою думку, це буде питання, як Московський Патріархат повернути до єдності з Вселенським Православ'ям!".

  За його словами, в тексті немає ані слова про рішення Вселенського Патріархату надати Томос українській церкві. Крім того, архієпископ назвав пункт про заборону входити в літургійно-молитовні контакти з духовними "так званого Київського Патріархату" і "так званої Автокефальної Церкви", "які в минулих діях учинили багато зла" просто "зразком казуїстики":

  "По формі польське рішення може бути витлумачене в різний спосіб. І очевидно, що таким був задум його авторів, але по суті воно не є перешкодою для Вселенського Патріархату надалі реалізовувати вже прийняте ним рішення про автокефалію для України. Також єпископи ПАПЦ формально навіть не згадують про рішення Вселенського Патріархату - не підтримують їх, але і не осуджують. А формула, обрана для "заборони на літургійні контакти з кліриками" є багатозначною і спеціально виписаною так, щоби в скорому часі вона втратила актуальність".

  Як повідомляв 5.UA, напередодні більшість ієрархів Московського Патріархату заплановану зустріч проігнорували. В офіційній заяві заявили, що церковні питання мають обговорюватися на церковній же території. Окрім цього, заявили про остаточний розрив євхаристійного спілкування зі Вселенським Патріархатом.

  Нагадаємо, 11 жовтня в Константинополі Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Він продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Саме після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томосу як документа.

  Попередній матеріал
  Помпео назвав головну причину, чому США покращують технічне оснащення України
  Наступний матеріал
  США продовжуватимуть санкції проти РФ, доки вона не поверне Україні Крим і Донбас – Помпео
  Loading...
  Синод УПЦ КП змінив титул Патріарха Філарета

  Синод УПЦ КП змінив титул Патріарха Філарета

  В УПЦ КП пояснили, кому повинні належати всі українські монастирі-лаври

  В УПЦ КП пояснили, кому повинні належати всі українські монастирі-лаври

  Ми проти блокування Угорщиною вступу України в НАТО – польський посол

  Ми проти блокування Угорщиною вступу України в НАТО – польський посол

  Боротьба Української Церкви за автокефалію на початку 90-х років

  Боротьба Української Церкви за автокефалію на початку 90-х років

  В Андріївську церкву невідомі кинули "коктейлі Молотова": постраждав священик

  В Андріївську церкву невідомі кинули "коктейлі Молотова": постраждав священик

  "Зневага до Президента і України": чим викликаний раптовий синод МП в Печерській Лаврі – Зоря

  "Зневага до Президента і України": чим викликаний раптовий синод МП в Печерській Лаврі – Зоря