Карате для бійців АТО 5.ua

Якщо ворог наблизився впритул: Чемпіони Європи та світу навчають бійців АТО карате

Навчали рукопашному бою у Широкиному, Лебединському та Володарському

Майстри спорту, чемпіони Європи та світу з карате навчають українських військових рукопашного бою. Кілька місяців поспіль п'ятеро спортсменів зі столиці їздили на полігони та навіть у зону АТО, щоби допомогти українським захисникам, навчити їх, як протистояти ворогові, якщо він наблизився упритул. Десантники, морські піхотинці поділилися враженнями. Прийоми карате вже навіть довелося застосовувати. Репортаж Дар'ї Феденко.

Тренування столичного клубу карате. Саме ці юнаки, яким по 16-17 років, нещодавно мали важливу місію – навчити українських військових рукопашного бою.

Богдан Гончаренко, член клубу карате "Сенто", розповідає: "Я – 4-кратний чемпіон Європи, чемпіон світу і майстер спорту міжнародного класу".

Досвідчені спортсмени, переможці різних змагань. Це нині Богдан та Михайло навчають маленьких каратистів, а нещодавно викладали для військовослужбовців ЗСУ. Зокрема і просто на лінії фронту – у Широкиному, Лебединському, Володарському.

Михайло Герасимчук, член клубу карате "Сенто", говорить: "Ми намагалися зробити так, щоби вони могли себе захистити, якщо доведеться".

Мобілізовані, контрактники, десантники та морські піхотинці спершу скептично були налаштовані до юнаків. Втім, побачивши, на що здатні їхні тренери, АТОвці змінили ставлення.

4-х своїх учнів в АТО супроводжував президент клубу Олександр Гончаренко. Саме він відгукнувся на прохання міністерства оборони навчити бійців захищатися навіть тоді, коли під рукою немає автомата.

"Близько 1,5 тисячі мобілізованих ми підготували. Провели з ними курс з вивчення рукопашного бою. І було приємно, що багатьом це стало цікаво і були люди, які говорили: "Де ж ви були раніше? 20-30 років тому. Я б із задоволенням займався". Є хлопці, які вже повернувшись, приходять до нас в клуб", – каже Гончаренко.

За те, що зробили морських піхотинців сильнішими, каратистів нагородили символічними медалями. Нині спортсмени чекають затишшя на фронт для чергової поїздки в АТО. Щоби їхні учні, українські захисники, мали більше вільного часу і могли вдосконалювати свої знання.

Даря Феденко та Данило Буланенко, "5 канал"

Дивіться також фото за темою:

"Снаряди у людський зріст": Фото жахливих обстрілів Краматорська до роковин трагедії

/
Обстріли Краматорська 2015
/
Обстріли Краматорська 2015
/
Обстріли Краматорська 2015
/
Обстріли Краматорська 2015
/
Обстріли Краматорська 2015
/
Обстріли Краматорська 2015
/
Обстріли Краматорська 2015

Попередній матеріал
Фільм "Іній": Як Ванеса Параді знялася у стрічці про події на Донбасі – "Кіно з Яніною Соколовою"
Наступний матеріал
У мережі набирає популярності відео, як український снайпер збирає "гвинтівку-сепаробійку"

До бою - готові: Бригада швидкого реагування Нацгвардії провела навчання на Київщині

Вишкіл під керівництвом 300 американських нацгвардійців: на Львівщині почались навчання ЗСУ

Порошенко підписав закон про допуск іноземних підрозділів на територію України для військових навчань у 2017 році

У київському медичному виші фальсифікували документацію про нібито навчання іноземців у Криму – СБУ