"Іде гібридна війна, яка ведеться в основному малими підрозділами: рота, максимум, батальйон. Відповідно, збільшення ефективності органів управління безпосередньо на самих низах тактичних надає можливість більш ефективно планувати бойові дії та ефективно управляти ними", - розповів інструктор Сергій.
На передовій батальйон вступає в бій з умовним ворогом, що пішов у наступ. Бійці обороняються та контратакують. Такі навчання відбуваються у бригаді швидкого реагування чи не щодня, кажуть командири. І як результат - цей підрозділ Нацгвардії здатен виконувати бойові завдання на фронті.
"Цей батальйон створювався виключно для ведення бойових дій, у нас нема функцій охорони громадського порядку", - зазначив командир 1-го батальйону бригади швидкого реагування НГУ Ігор Оболенський.
У складі батальйону присутні майже всі підрозділи для стримування ворога: танкісти, артилеристи і навіть безпілотна та пілотована авіація. Тут більше половини - бійці, які брали участь в боях на Донбасі. Капітан нацгвардії Сергій Сидорин служив у внутрішніх військах, навесні 2014 року мобілізувався, брав участь у визволенні від терористів міст на Сході України.
"З 2014-го та 2015 року ми бачимо, що проти нас не шахтарі, а явно навчений противник, він є учасником регулярної армії. Тому ми тренуємося за найгіршим варіантом - дія не проти незаконних збройних формувань, а допомога Збройним силам", - наголосив військовослужбовець Сергій Сидорин.
Днями бійці однієї з рот 1-го батальйону бригади вирушать на Донеччину, щоб замінити своїх побратимів.
Дмитро Мороз, Анна Кудрявцева, "5 канал".