Дмитро "Да Вінчі" Коцюбайло
Дмитро "Да Вінчі" Коцюбайло 5 канал

"Якщо ти не хочеш бути в ярмі і рабом, то треба боротися" – яким був загиблий Герой України Дмитро "Да Вінчі" Коцюбайло

Читайте по-русски
У свої 18 років він добровольцем пішов на війну, яка розгорілася на сході України

В'їхав на танку у ворожу посадку, а потім повів штурмувати російські позиції. Таким героїчним, хоробрим та натхненним боротьбою за українську незалежність пам'ятають Дмитра Коцюбайла на позивний "Да Вінчі". Напередодні, 7 березня, стало відомо про загибель воїна. Ті, хто був з ним знайомий, дивувалися такій відданості рідній державі й захоплювалися героїзмом, адже все своє свідоме життя Дмитро боровся проти російської навали. Моменти з життя легендарного комбата в своєму сюжеті зібрала журналістка "5 каналу" Лідія Середюк.

Родом із Прикарпаття, правнук ветерана УПА. В юності Дмитро мріяв стати художником, звідси і позивний "Да Вінчі". Але мистецьку справу відклав, щоби відстоювати Незалежність та Свободу України, за які, був переконаний, потрібно боротися. Свою боротьбу розпочав на Майдані під час Революції Гідності, а згодом вступив до "Правого Сектора".

2014-й став для Коцюбайла переломним: у свої 18 років він добровольцем пішов на війну, яка розгорілася на сході України. Згодом очолив взвод, а за рік уже командував штурмовою ротою. Тоді йому був 21 рік.

"Особисто для мене цей був період, коли я рвався в будь-які самі активні бойові дії для того, щоб максимально бути корисним", – розповідає командир 1-ї ОМБр "Вовки Да Вінчі" Збройних сил України "Да Вінчі".

Від танкового обстрілу в Пісках на Донеччині зазнав тяжкого поранення, після лікування у шпиталі ненадовго повернувся до рідного села на Прикарпатті, де хлопця радо зустріли рідні.

Після відновлення Коцюбайло знову повернувся в окопи. Брав участь у визволенні багатьох населених пунктів на Донеччині: Карлівки, Пісків, Авдіївки, а ще бився за Савур-Могилу. Штурмова рота, яку очолював Дмитро, називалася "Вовки Да Вінчі", нині вона переформована у батальйон, який увійшов до складу 67-мої окремої механізованої бригади ЗСУ.

Своє кохання Дмитро зустрів на війні. Він познайомився з волонтеркою медичного батальйону "Госпітальєри" Аліною Михайловою. Наприкінці 2021-го "Да Вінчі" присвоїли звання "Герой України". Він один із наймолодших серед захисників і перший доброволець, який за життя отримав таку високу державну нагороду. У стінах українського парламенту йому вручили орден "Золота Зірка".

Вже під час повномасштабного вторгнення "Вовки Да Вінчі" під командуванням Коцюбайла воювали на Запорізькому напрямку, разом з іншими українськими бійцями відтісняли окупантів із Харківської області, згодом – на Донецькому.

Він знав, що за те, аби Україна була незалежною та вільною від ненависного сусіда, треба ще поборотися, бо свобода просто так не дасться.

"За свою свободу треба боротись. Якщо ти не хочеш бути в ярмі і рабом, то треба боротися, і люди мають це розуміти", – заявляв "Да Вінчі".

Був переконаний, що визволити всі окуповані росіянами території можна лише силою. Свою, штурмову, підрозділ "Да Вінчі" застосовував на найгарячішому Бахмутському напрямку.

"Дякую українському народові, шо вірять, допомагають і перемагають", – казав Дмитро Коцюбайло в інтерв'ю "Рандеву з Яніною Соколовою".

Вірив, що лише в єдності Україна зможе раз і назавжди побороти запеклого ворога. А перемогу над москолотою бачив так:

"Ну, щонайменше, як путін здохне. Що ми цих всіх чортів знищимо. А ми підемо і однозначно відвоюємо свої території. Включно з Кримом, однозначно", – заявляв Дмитро Коцюбайло.

Свій останній бій 27-річний молодший лейтенант Дмитро Коцюбайло прийняв 7 березня під Бахмутом. Фотографи Костянтин і Влада Ліберови, які перебували з ним разом на позиції, розповіли в соцмережах, що стали свідками обстрілу, після якого "Да Вінчі" загинув. Вони оприлюднили його світлини з передової, що стали останніми за життя героя. Побратими пообіцяли помститися за легендарного комбата.

"Вовки Да Вінчі" артилерійським вогнем перегризають горлянки ворожій наволочі на підступах до Бахмута за свого вожака. Ніхто не втече від праведної помсти. Слава Україні!" – повідомили в 67-й бригаді.

Прощатимуться з воїном 9 березня на Прикарпатті, де він народився і виріс. А поховають та вшанують героїчного "Да Вінчі" 10 березня в українській столиці.

Лідія Середюк, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, під Бахмутом загинув Герой України Дмитро "Да Вінчі" Коцюбайло.

Нагадаємо, 1 грудня 2021 року доброволець "Правого сектора" Дмитро Коцюбайло дістав звання Герой України. Звання бійцю з позивним "Да Вінчі" присвоїв президент і вручив йому орден "Золота Зірка". 

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
8 Березня – не про красу, жіночність, слабку стать чи весну: яким має бути цей день в Україні
Наступний матеріал
Найближчі місяць-другий рф не зможе прорватися важкою технікою – Фірсов пояснив, чому
Loading...
росія втратила під Бахмутом 20-30 тис. "вагнерівців", третина загинула – західна розвідка

росія втратила під Бахмутом 20-30 тис. "вагнерівців", третина загинула – західна розвідка

"Питання честі": в ГУР обіцяють знайти убивць беззбройного українського військовополоненого

"Питання честі": в ГУР обіцяють знайти убивць беззбройного українського військовополоненого

На війні з 2014 року: під Бахмутом загинув комбат 80-ї бригади

На війні з 2014 року: під Бахмутом загинув комбат 80-ї бригади

У Михайлівському соборі розпочалася церемонія прощання із загиблими бійцями диверсійної групи "Братства"

У Михайлівському соборі розпочалася церемонія прощання із загиблими бійцями диверсійної групи "Братства"

Один до п'яти: в НАТО озвучили втрати рашистів у боях під Бахмутом

Один до п'яти: в НАТО озвучили втрати рашистів у боях під Бахмутом

Під час оборони Бахмута загинув партієць "Європейської солідарності" Віталій Кабачок

Під час оборони Бахмута загинув партієць "Європейської солідарності" Віталій Кабачок