Які є протипоказання до вакцинації від COVID-19 – у МОЗ назвали повний перелік

Вакцинація Фото КМДА
В Україні протипоказання до вакцинації може встановлювати сімейний або лікуючий лікар. Саме він видає відповідний висновок

Міністерство охорони здоров'я оприлюднило перелік медичних протипоказань та застережень для вакцинації від COVID-19. Про це повідомляє пресцентр МОЗ.

"Міністерство охорони здоров’я України направило до управлінь охорони здоров'я Київській міській та обласним державним адміністраціям роз'яснення щодо застосування переліку медичних протипоказань та застережень до вакцинації проти COVID-19", – йдеться в повідомленні.

В Україні протипоказання до вакцинації може встановлювати сімейний або лікуючий лікар. Він видає відповідний висновок, який визначає тимчасове або постійне протипоказання.

Крім того, якщо в людини є протипоказання до щеплення однією з вакцин від COVID-19, вона може пройти імунізацію іншим типом препарату.

У МОЗ зауважили, що в Україні передбачено можливість внесення висновку про протипоказання до другої дози або загального протипоказання до вакцинації в електронну систему охорони здоров'я.

Читайте також: У МОЗ розповіли, коли українці, які мають протипоказання до COVID-вакцинації, зможуть оформити довідку про це

Абсолютні протипоказання

Отже, у МОЗ роз'яснюють, що протипоказання можуть бути:

абсолютні – стан, за якого існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції на введену вакцину у пацієнта, а ризики від проведення вакцинації значно перевищують переваги від проведення щеплення.

Так, абсолютні протипоказання можуть бути:

  • постійними – мають постійний пожиттєвий характер,
  • тимчасовими – мають тимчасовий характер та зникають з часом.

Застереження (вакцинація з пересторогою) – стан, за якого остаточне рішення щодо щеплення приймається лікарем з урахуванням переваг над ризиками від щеплення.

Єдиним абсолютним постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є анафілактична реакція на першу дозу цієї вакцини. У цьому випадку пацієнтові буде рекомендовано щепитися від COVID-19 іншою вакциною за умови її наявності. Якщо у пацієнта є алергія на один із компонентів вакцини від COVID-19, йому також слід щепитися іншою вакциною.

Вакцинація, щеплення
Вакцинація, щепленняЦентр громадського здоров\'я

Тимчасові протипоказання

Серед тимчасових протипоказань:

  • гострі захворювання з підвищенням температури вище 38,0 градусів (вакцинація може бути проведена після одужання та за відсутності ознак гострої хвороби);
  • лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою (вакцинація може бути проведена через 90 днів після закінчення курсу терапії);
  • введення вакцин проти інших інфекційних хвороб (COVID-імунізація має бути проведена через 14 днів після введення вакцини проти інших інфекційних хвороб, однак є винятки);
  • проба з туберкуліном або аналіз крові на туберкульоз (IGRA) (вакцинація від COVID-19 може бути здійснена в будь-який час після завершення всіх етапів проби);
  • COVID-19 в анамнезі (вакцинацію може бути відтерміновано на 3 місяці від часу перебігу COVID-19, але не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів).

Якщо людина захворіла на COVID-19 після отримання першої дози антиковідної вакцини, друга може бути введена відповідно до затверджених схем вакцинації, але не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження COVID-19.

Вакцинація з пересторогою (або особливі стани):

  • онкологічна хвороба. Вакцинація проти COVID-19 осіб з онкопатологією є пріоритетною. При її здійсненні слід дотримуватися відповідних рекомендацій НТГЕІ;
  • аутоімунне захворювання. Пацієнти, які проходять лікування препаратом "Ритуксимаб", повинні відкласти вакцинацію щонайменше на 4 тижні після останньої дози цього препарату;
  • особи з імунодефіцитом. Враховуючи, що вакцина не є "живою", а особи з імунодефіцитом мають вищий ризик важкої хвороби та смерті від COVID-19, вони можуть бути вакциновані.

Також існують протипоказання до введення окремих вакцин, наприклад CoronaVac від Sinovac Biotech  – протипоказаний вагітним.

Як повідомляв 5.UA, минулої доби, 25 жовтня, в Україні зафіксували 19 120 нових підтверджених випадків COVID-19. Загалом проведено більше 16 млн щеплень.

Як відомо, із 23 вересня 2021 року всі регіони перейшли в "жовту" зону. В Україні до кінця року діє адаптивний карантин, країну поділили на зони. 

Нагадаємо, 13 вересня уряд України ухвалив зміни до постанови про карантинні норми в Україні. Згідно з новими правилами, обмеження "жовтої" зони карантини не торкнуться учасників (відвідувачів) і не менше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв, спортзалів і басейнів, якщо в них будуть "жовтий" або "зелений" COVID-сертифікати, або чинний (72 години) результат ПЛР, або експрес-тестування.

Станом на 26 жовтня 2021 року в Україні зробили вже понад 16,2 млн щеплень від коронавірусу, понад 7 млн осіб отримали дві дози. Додамо, відстежувати, як просувається вакцинація, можна на Урядовому порталі онлайн.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Як у столиці робили щеплення вакциною Pfizer – фотогалерея

Вакцинація
/
Вакцинація
Вакцинація
/
Вакцинація
Вакцинація
/
Вакцинація
Вакцинація
/
Вакцинація
вакцинація
/
вакцинація
вакцинація
/
вакцинація
вакцинація
/
вакцинація
вакцинація
/
вакцинація

Попередній матеріал
Робота громадського транспорту в "червоній" зоні: де потрібні COVID-сертифікати та кому загрожують штрафи до 34 тис. грн
Наступний матеріал
Газова суперечка Молдови та "Газпрому": за що може мститися Росія та яка в цьому роль України
Loading...