Вакцинація
Вакцинація 5 канал / Час. Підсумки тижня

Які дослідження й перевірки пройшли вакцини від COVID-19, що використовуються в Україні – інфекціоніст

Читайте по-русски
Наприклад, "Модерна" використовується в США, в країнах Євроспільноти – загалом у близько 100 країнах світу

Які дослідження пройшли вакцини, що доступні в Україні, чому в нашій державі використовували одну незареєстровану вакцину і де шукати статитику щодо їхньої ефективності – на ці запитання в ефірі програми "Час: Online" на "5 каналі" відповів лікар-інфекціоніст Федір Лапій.

"В Україні доступно три вакцини. Було доступно чотири, але одна з них не зареєстрована – це вакцина від компанії "Модерна". Чи порушили ми законодавство України? Ні. Вона була надана в кількості 2 млн доз як гуманітарна допомога. Ця вакцина схвалена ВООЗ для екстреного застосування, як і інші вакцини, які ми використовуємо. Чотири вакцини в нас доступні в Україні за винятком "Модерни" – вона закінчилася", – зазначив фахівець.

При цьому він додав, що вакцина від компанії "Модерна" використовується в США, в країнах Євроспільноти – загалом у близько 100 країнах світу.

Вакцина компанії "Джонсон і Джонсон" в Україні зареєстрована, каже медик, але в наявності її немає. При цьому в науковців ще є питання щодо дозування цієї вакцини:

"В науковців багато скептичних міркувань щодо однодозної ефективності. Якщо говорити про те, що одна доза працює: наприклад, помирає 100 людей, а завдяки одній дозі зменшили зі 100 до 30 – ми, звичайно, цьому раді. Приблизно так можна говорити про однодозну схему вакцинації "Джонсон і Джонсон". Але в науковому світі зараз дискутується питання, чи однієї дози достатньо, чи потрібно додавати ще одну дозу іншою вакциною іншого виробника", – пояснює Федір Лапій.

Щодо інших вакцин, то вони пройшли першу, другу і третю фази клінічних досліджень, наголошує інфекціоніст. Ці дослідження опубліковані, з ними можуть ознайомитися фахівці.

"Вакцини зареєстровані – "АстраЗенека" і "Пфайзер", і "Модерна" – Європейським агентством із лікарських засобів. На початку травня була подана на реєстрацію вакцина "КоронаВак" китайського виробника "Сіновак", але там процедура більш складна для реєстрації, тому що виробництво знаходиться поза межами ЄС. Але окремі країни ЄС – наприклад, Австрія, Нідерланди, Греція, здається Іспанія, Фінляндія, Швеція – визнали вакцину "КоронаВак" як повноцінну вакцинацію", – пояснює лікар.

Той, хто не довіряє українській статистиці щодо ефективності вакцин, може звернутися до статистики Європейської агенції з лікарських засобів (ЕМА), статистики Управління продовольства та медикаментів (FDA) США, статистики інших країн, де використовуються ті ж вакцини, що і в Україні, каже Федір Лапій.

"На сьогодні ми вже говоримо не лише про клінічні дослідження, а й про мільярди вакцинованих людей в багатьох країнах світу – які збирають дані, обмінюються даними, проводять дослідження вибірки, щоб на більшій кількості людей зрозуміти, чим небезпечна вакцина, і порівнюють цю небезпеку з ковід-19", – наголошує медик.

"Тромбози виникають від коронавірусу. Щодня ми офіціійно маємо близько 700 померлих від підтвердженого ковід–19. Від непідтвердженого помирає більше. Ми маємо щодня вакцинацію близько 200-300 тис. осіб. Ви щодня чуєте про випадки смерті після вакцинації?", – підсумовує він.

Крім того, у студії "5 каналу" Федір Лапій розповів, у чому сенс масової вакцинації та чи формує вона колективний імунітет.

Попередній матеріал
Українські Bayraktar, кліматична війна, скоро будемо без кави – "Час за Гринвічем"
Наступний матеріал
Застава для генерала: як українці витягнули з-за ґрат Ігоря Павловського
Loading...