Генерал Ігор Павловський
Генерал Ігор Павловський 5 канал

Застава для генерала: як українці витягнули з-за ґрат Ігоря Павловського

Читайте по-русски
Тепер генерал хоче довести свою правоту – в тому числі у Європейському суді з прав людини

18 млн грн для звільнення з-під варти бойового генерала Ігоря Павловського – цю суму зібрали небайдужі українці, а левову частку додали з благодійного фонду родини Порошенків. Збір тривав два тижні, аби бойового генерала випустили під заставу – і це таки відбулося. Під стіни СІЗО прийшли близькі та побратими Ігоря Павловського. Історія бойового генерала, ув'язнення та вихід із СІЗО вперше за 4 місяці – від "5 каналу".

Маріуполь, Донецька область, 2014-й. Українська армія поступово вибиває проросійських бойовиків.

Ігор Павловський у 2014 році брав участь в обороні Маріуполя та очолював сектор "М". Згодом, за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету, був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Згодом стає заступником міністра оборони та куратором розробок новітнього українського озброєння.

Зміцнюючи оборонку країни бойовий генерал Ігор Павловський не здогадувався – за кілька років за це йому "прилетить". У вигляді кримінальних справ про нібито постачання неякісної військової техніки. Ігор Павловський називає звинувачення політично зумовленими. Генерала арештовують із заставою в майже пів мільярда.

"Поки апеляція не розгляне – хіба що внести 474 млн грн застави... Але це ж нереально", – казав у липні 2021-го адвокат Павло Черненко.

Попри численні апеляції – суд Павловського на поруки не віддає, домашнього арешту не ухвалює, але суму застави зрештою зменшують. На поміч стають небайдужі. Оголошують про збір коштів для внесення застави.

"Уявіть собі, хтось перераховував 10 грн! Є внески 50, 100, сотні, десятки тисяч і навіть більше 100 тисяч грн. Велике щастя країни, що є громадяни, які розуміють в чому полягає біда нації – і вірять в кращих людей, у самих себе, в нас усіх," – наголошував співзасновник ГО "Солідарна справа громад" Віталій Гайдукевич.

Два тижні, 6 тисяч пожертв – у результаті понад 2 млн грн. Небайдужі українці так висловили незгоду з діями слідства та назбирали частину для застави. Решту – майже 16 млн грн – додає благодійний фонд родини Петра Порошенка. Вже наступного дня після внесення необхідної суми – Ігор Павловський на волі. Хоча поки під заставу.

"Ми з вами були на "передку", ми знаємо що таке захищати, що таке відвойовувати землі. Що таке звільнити 2/3 окупованого Донбасу і в найважчі часи по всій лінії фронту, особливо в Маріуполі, генерал Павловський назавжди вніс своє ім'я у військову історію перемог України", – наголосив Порошенко.

Після пережитого на фронті – боятися пізно, каже бойовий генерал Ігор Павловський. Та називає підозри проти себе – ганьбою.

Дивіться також: Звільнений з-під варти генерал Павловський та його дружина подякували Порошенку

"Брали на себе відповідальність і тому в нас з'явилося на той час 264 зразка озброєння і техніки новітніх, які ми прийняли на озброєння. А вони їх сьогодні не можуть поставити на серію", – каже сам Павловський.

Тепер генерал хоче довести свою правоту в суді. Тим часом, його адвокати вже подали скаргу до Європейського суду з прав людини.

Олена Рибінська, "5 канал"

Попередній матеріал
Які дослідження й перевірки пройшли вакцини від COVID-19, що використовуються в Україні – інфекціоніст
Наступний матеріал
Російська ескалація на кордонах: Порошенко назвав три необхідних кроки, яких НЕ робить влада
Loading...