Вакцинація, щеплення
Вакцинація, щеплення Shutterstock

У чому сенс масової вакцинації та чи формує вона колективний імунітет – Федір Лапій

Читайте по-русски
Лікар порівняв ситуацію у Великій Британії й Україні

Чи можуть українці досягти колективного імунітету завдяки вакцинації – на це питання у студії програми "Час: Online" на "5 каналі" відповів лікар-інфекціоніст Федір Лапій.

"Навряд. Але чому ми говоримо про омріяні 70% охоплення вакцинацією? Бо ми бачимо на прикладі багатьох країн, які вже перетнули бар'єр 70%, що зменшується кількість тяжких хворих на COVID-19 і система не є перевантаженою", – пояснює фахівець.

На прикладі ситуації у Великій Британії він пояснив, як масова вакцинація допомагає зняти навантаження з системи охорони здоров'я.

"У Великій Британії в сумі за кінець літа і початок осені приблизно така ж кількість хворих, як за кінець 2020 і початок 2021 року. Але якщо ця хвороба протікатиме переважно як нежить, ці пацієнти не потребуватимуть госпіталізації, не буде надмірного навантаження на відділення інтенсивної терапії, на реанімаційні відділення. У Великій Британії кількість хворих збільшується, вірус поширюється, люди хворіють. Але якщо подивитися, скільки помирало, скільки було госпіталізовано і скільки було тяжкохворих у попередній хвилі – різниця в кілька разів", – наголошує він. І додає, що схоже тенденція завдяки вакцинації спостерігається і в Україні.

"В Україні, якщо подивитися на госпіталізацію невакцинованих (на 1 млн невакцинованих) – вона в Україні в середньому становить 210 осіб на 1 млн невакцинованих. А скільки на 1 млн вакцинованих? Приблизно 30. Різниця в сім разів. І якщо говорити про вакцинованих однією дозою – та цифра становить 80 госпіталізованих на 1 млн", – акцентує медик із посиланням на дані українського аналітика Євгена Істребіна.

Нагадаємо, 3 листопада прихильники антивакцинаторського руху зібралися на акцію протесту під стінами Верховної Ради України. Учасники тримали плакати з посиланням на організацію антивакцинаторів, яка поширює дезінформацією про небезпеку вакцин з усього світу та ширить чутки, що вакциновані люди стають агресивними і мають проблеми з психікою.

Попередній матеріал
"Геополітично ми опинилися в заручниках" – експерт про ситуацію з постачанням вугілля в Україну
Наступний матеріал
Маніпуляція щодо відсторонення "слуги" Третьякової і звіт міністра енергетики – чим займається Рада
Loading...