В Україні лікарняні ліжка для пацієнтів із коронавірусом зайняті на 68,4%. Усього використовується вже 33 919 ліжок. Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров'я.
Найгірша ситуація із завантаженістю лікарень у Донецькій і Луганській областях, інформують у МОЗ. Тут ліжка заповнені на 100%. Понад 80% завантаженість спостерігається в Одеській (96,6%), Сумській (88,7%) та Вінницькій (80,2%) областях. Менш як 50% лікарняних ліжок зайняті лише у двох областях – Кіровоградській (49,2%) та Житомирській (49,8%).
Водночас в Україні немає жодного регіону, готового до ослаблення карантину. У всіх регіонах перевищено показник захворюваності коронавірусом. У середньому по країні цей показник становить 195,7 при нормі 40. Найгірша ситуація в Сумській області (342,9). У Києві він становить 209,7.
Також у МОЗ пояснили, коли будуть розгортати госпіталі для пацієнтів із коронавірусом. Розгортати тимчасові госпіталі для пацієнтів із коронавірусом поза медустанов в Україні планують при кількості в 11-15 тисяч нових випадків щодня або при різкому стрибку хвороби в певному місті чи регіоні. Про це в коментарі "Українській правді" заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
Ляшко зазначив, що запас ліжок у системі охорони здоров'я ще є, і пояснив алгоритм запуску тимчасових госпіталів.
Головний санітарний лікар зазначив: "Ми зобов'язали обласні державні адміністрації визначити лікарні, які до кінця цього тижня будуть повністю перепрофільовані для госпіталізації пацієнтів із коронавірусною хворобою. Це означає, що в ці лікарні не будуть госпіталізуватись хворі з іншими хворобами, і з'являється чіткий маршрут для пацієнтів, в яких, окрім COVID-19, є й інші медичні проблеми (травма, гостра хірургічна патологія, тощо). Коли всі ці ліжка заповняться більше ніж на 75% з урахуванням, що перепрофільовано як мінімум 30% всього ліжкового фонду на адміністративній території, тоді необхідно запускати процес розгортання тимчасових ковідних шпиталів".
За його словами, тимчасові госпіталі будуть облаштовувати у виставкових центрах, спортивних спорудах, готелях або санаторіях.
"Наразі в нас є розрахунки щодо критичного навантаження в регіонах, тому питання додаткового розгортання ліжок пропрацьовується безпосередньо з регіонами. З точки зору доцільності, у зв'язку зі складністю організації виправданим є відкриття подібних шпиталів для достатньо великої кількості осіб – від 500 ліжко-місць", – додав Ляшко.
Як повідомляв 5.UA, за добу одужала і померла рекордна кількість пацієнтів із початку пандемії.
Як відомо, Кабмін продовжив карантин в Україні до 31 грудня. Підхід до пом'якшення або посилення карантину залишився адаптивним, але принцип розподілу регіонів для посилення карантинних заходів змінили. Країну поділили на чотири зони за рівнем небезпеки поширення коронавірусу. У кожній із них діє певна низка обмежень.
Нагадаємо, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, до кінця року в Україні щодня фіксуватимуть 7-9 тисяч нових випадків зараження коронавірусом.