спека сонце
спека сонце ogo.ua

Як врятуватися від вбивчої спеки: поради лікаря

Головний лікар Київського міського центру здоров'я Отто Стойка застеріг, що перебуваючи в спеку біля водоймищ все ж потрібно уникати сонця, аби не отримати сонячного удару

Головний лікар Київського міського центру здоров'я Отто Стойка в ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" розповів про те, яких правил потрібно дотримуватися у спеку аби не нашкодити здоров'ю, та про те, як діяти в ситуаціях, коли комусь із оточуючих стало зле.

"Варто пам'ятати, що підвищена температура повітря – це додаткове навантаження на серцево-судинну систему, на сечовидільну систему, взагалі організм працює в підвищеному стані, тому варто пам'ятати, що зменшувати треба фізичне навантаження, особливо в денний час, менше їсти жирної калорійної їжі, смаженої, з великим вмістом цукру, тістечок – це все обмежувати. І в групі ризику, як показує ця сумна статистика, є люди, які потрапляють зараз в лікарні, це в основному люди після 65 років, ті, хто мають серцево-судинні захворювання, особливо гіпертонічну хворобу. В них це виражається тим, що провокуються гіпертонічні кризи цією спекою. Люди з різними захворюваннями, які не додають здоров'я, наприклад, цукровий діабет, респіраторні хронічні захворювання, для людей після тяжких захворювань – для них важко адаптуватися. Чим здоровіший організм, тим він легше адаптується", – розповів лікар.

Лікар Отто Стойка також дав поради, як допомогти людині у випадку, коли в результаті спеки їй стало зле.

"В першу чергу варто звернути увагу на те чи втратила людина свідомість чи ні – це такі принципові речі. Якщо вона не втратила свідомість, то підтримувати з нею контакт, щоб розуміти, що вона при свідомості і якомога швидше із задушливого місця вивести, дати доступ свіжого повітря, але щоб тінь була. Наприклад, якщо людину не можна перенести, то відкрити парасольку, тент зробити, щоб не було прямих сонячних променів і звільнити верхню частину тіла особливо біля шиї від одягу, можливо розпустити пояс, якщо дуже затягнутий, щоб був вільний доступ для дихання, щоб була зручна поза. Якщо людина при свідомості, то можна потрохи давати пити звичайної води, трохи її обтерти. Якщо вона вже втратила свідомість, то безумовно викликати швидку допомогу. Все ж варто вияснити, чи є пульс та дихання, радимо хоча б до людини звернутися, якщо вона не реагує і немає адекватної реакції на наше звернення, то прикласти вуха до її рота та носа, щоб відчути чи є дихання. Цього достатньо, тому що зрозуміло, що в паніці буває важко знайти пульс у людини навіть на шиї. Варто залишатися біля людини допоки не приїде швидка", – пояснив лікар.

Лікар також застеріг, що в спеку біля водоймищ перебувати можна, проте все ж потрібно уникати сонця і намагатися перебувати в тіні, аби не отримати сонячного удару.

"Біля води добре перебувати, сонця безумовно все ж таки уникати і намагатися бути в тіні. Але великі водоймища є гарним місцем і створюють такий мікроклімат. Навіть в офісах та вдома можна ставити такі ємності з водою чи якісь акваріуми навіть, щоб було побільше вологи. Але безумовно не варто зловживати тим, що ви біля води, тому що біля води теж можуть траплятися випадки сонячного удару, теплового удару. В денний час, особливо дітям, людям поважного віку треба уникати перебування на сонці – зайшли, покупалися і в тінь", – додав Отто Стойка.

Попередній матеріал
Високі температури в Україні набирають обертів: що далі
Наступний матеріал
Легенда покидає ринг: історія одного з найуспішніших боксерів Володимира Кличка
Loading...

"У пошуках тіні": Житомир потерпає від рекордної 35-градусної спеки

Аномальний серпень: ТОП-5 порад як не зашкодити здоров'ю під час шаленої спеки

В Україні у рибних консервах виявили збудників ботулізму