Як війна на Донбасі змінює демографічну карту України: дослідження

Демографи занепокоєні перебуванням великої кількості дітей в епіцентрі бойових дій

Богдан Петренко – заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму – в ефірі "5-го каналу" аналізував проблему демографічних наслідків війни на Сході, вплив воєнних дій на народжуваність, схильність українців до формування та збереження сімей. Одним із найгостріших питань у всій проблематиці, пов'язаній із впливом війни на наймолодше покоління, Богдан Петренко назвав проблему присутності дітей у зоні військових дій та забезпечення їх безпеки у повоєнному середовищі.

"Ми (Український інститут дослідження екстремізму – 5.ua) провели своє дослідження і його результати показали, – ми використовували не лише офіційні дані наших облдержадміністрацій Донецької і Луганської, але і використали ті дані, якими оперують сепаратисти, тому що більше фактично немає з чого нам брати інформацію з того боку, – і в цілому ми маємо результати, що на цій війні загинуло 166 українських дітей, але треба зважати на те, що ще 80 дітей загинули в тому "Боїнгу", що летів над Донецької областю, який був забитий російським "Буком", – сказав Богдан Петренко.

Крім того, заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму назвав демографічну ситуацію в країні досить проблематичною. "По демографічних наслідках ми маємо цілу низку напрямків. По-перше, якщо говорити про народжуваність, то народжуваність в 2015 році була нижча за смертність на 30%. Це, на жаль, дуже високий показник, зараз я говорю про контрольовані Україною території. Ми взяли до уваги також показники, які дають так звані держкомстати "ДНР" і "ЛНР", і навіть якщо ми будемо зважати на те, що там є певний пропагандистський чинник, то все рівно народжуваність нижча за смертність в "ЛНР" і "ДНР" в 3,5 рази, тобто навіть не на 30%, а в 3,5 рази. Про що це говорить, навіть якщо люди перебувають в цілому інформаційному вакуумі, який їм буде говорити, що Росія їм забезпечує певні умови проживання, безпеку і інше – все рівно цей інформаційний вакуум не є підставою для того, щоб людина усвідомлювала свою безпеку і усвідомлювала можливість продовження роду. Тому демографічна ситуація на Сході є дуже проблематичною", – зазначив він.

Детальніше про вплив бойових дій на соціально-демографічні процеси, дитинство та сім'ю – у повній версії розмови з Богданом Петренком:

Нагадаємо, останній перепис населення України відбувся у 2001 році. За даними цього перепису, загальна кількість населення України становила 48 млн 457 тис. людей. Зазначимо також, що наприкінці грудня минулого року Кабмін вкотре переніс проведення Всеукраїнського перепису населення з 2016-го на 2020 рік.

Попередній матеріал
У Житомирі замість урочистостей – день жалоби за полеглими побратимами
Наступний матеріал
Президент: В Україні місцеві бюджети в 2016 році перевиконано на 43%

Демографи: на Україну чекає хвиля міграції

Єдиний електронний реєстр переселенців з окупованих територій запрацює до кінця літа

Кабмін встановив безстроковими довідки вимушених переселенців

Україна потрапила у список лідерів за кількістю внутрішніх переселенців

Вимушені переселенці з Донбасу отримали житло на Буковині

Вимушених переселенців з Донбасу примусово виселяють з гуртожитку