Україна потрапила у список лідерів за кількістю внутрішніх переселенців

  Майже 41 млн осіб у світі є внутрішніми переселенцями у своїх країнах

  Країни-рекордсмени у цьому сумному списку – Ємен, Сирія, Ірак та Україна, повідомляє Deutsche Welle.

  Протягом 2015 року в Ємені, Сирії та Іраку зареєстровано понад 4,6 мільйона внутрішньо переміщених осіб. Загалом же в усьому світі внутрішніх біженців минулого року побільшало на 8,6 млн, йдеться в опублікованому в середу, 11 травня, звіті Норвезької ради з питань біженців та Моніторингового центру щодо внутрішньо переміщених осіб.

  Таким чином, за даними організацій, у світі нараховується 40,8 мільйона осіб, які залишили свої домівки через конфлікти в пошуках безпечного місця для життя. Ці цифри не враховують осіб, які в пошуках кращої долі виїхали за межі своїх країн.

  "Це найвищі показники, які будь-коли були зафіксовані", – підбив невтішний підсумок голова Норвезької ради з питань біженців Ян Егеланд.

  За межами Близького Сходу до списку країн з найбільшою кількістю внутрішніх переселенців потрапила Україна, яка посіла четверте місце в загальному списку. За даними організацій, протягом 2015 року через конфлікт на Сході України статус внутрішньо переміщених осіб отримали 942 тис. людей. Загалом в Україні зафіксовано 1,7 млн внутрішніх переселенців.

  "У той час, коли багаті країни усіляко намагаються захистити свої кордони від шукачів притулку і відмовляються їх захистити, мільйони людей залишаються у пастці у своїх власних країнах, де смерть підстерігає їх прямо за рогом", – сказав Карстен Хансен, директор програми Близького Сходу Моніторингового центру щодо внутрішньо переміщених осіб.

  Нагадаємо, 1 млн 18 тис. 484 внутрішньо переміщені особи зареєструвала Державна служба з надзвичайних ситуацій з початку проведення Антитерористичної операції.

  Попередній матеріал
  Полозов: Маму Савченко не пускають на побачення до Надії
  Наступний матеріал
  СБУ затримала трьох наркоперевізників, які прямували в зону АТО

  Вимушені переселенці з Донбасу отримали житло на Буковині

  Вимушених переселенців з Донбасу примусово виселяють з гуртожитку

  За два роки не створено системи обліку переселенців – волонтер

  У Києві волонтери і експерти вчать переселенців, як почати чи відновити свій бізнес

  Як вимушені переселенці відбудовують своє життя у Краматорську

  5 канал - трансляція наживо