Як святкують різдво у Львові [репортаж, відео]

  У Львові продовжують святкувати Різдво. Нинішній день присвятили двом символам свята. Різдвяній зірці та пампуху. Кілька десятків вертепів змагалися за найкращу та найбільшу різдвяну зірку, господині пекли пампухи і усе це у супроводі коляди.

  Найвідоміші та найправніші звіздарі на Львівщині брати Новаки, цього року знов неперевершені. Зірку майстрували кілька місяців. Брати дивують львів`ян особливими конструкціями своїх робіт. Петро Новак хизується своїми зірками. Каже, таке диво мало хто ще виготовить.

  Петро Новак, звіздар: "То тридцять один ріжок, діаметр – три метри та більша, а та менша півтора метра, одна крутиться в одну сторону, інша в другу, там є всередині між ними передача-шипи так крутанув одну більшу то та друга крутиться в другу сторону".

  Кілька десятків вертепів та стільки ж звіздарів із малими та великими зірками пройшли вулицями міста. Учасники дійства кажуть, святковим днями люди щедрі і можна наколядувати чимало.

  А ще цього дня чимало шанувальників солодкого мали змогу поласувати смачненьким на фестивалі пампухів. Людей не зупиняє навіть ціна у п`ять гривень за здобу. Відвідувачі кажуть - тут пампухи смачніші, ніж удома. На фестивалі рецепти на усі смаки - солоні та солодкі, з ягодами та часником.

  Тетяна Харачко, пані Пампухова: "Гоподині, які на конкурс реєструються розповідають такі секрети, що навіть додають і самогонку до звичайного тіста без начинки, тоді вони якісь особливі і дають цитрину, дають апельсинову шкірочку, дають ружу, дають мак, дають мармуляди різних видів, хтось спеціально оцукрить ягоди щоб зимою запхати їх у різдвяний пампух. Мої найулюбленіші це з часником і соломахою".

  Різдвяні забави у Львові триватимуть усі вихідні. На фестивалі пампуха планують встановити рекорд – із 12 тисяч пампухів зібрати один найбільший в Україні.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  Нова загроза повеней у Австралії
  Наступний матеріал
  У Пирогові святкували Різдво за давніми українськими традиціями [відео]
  Теги: